W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trio Kabulska/Harelau/Tyrawska-Kopeć– koncert z cyklu „Muzyczna Cyklu „Muzyczna podróż w czasie”

Trio Kabulska/Harelau/Tyrawska-Kopeć– koncert z cyklu „Muzyczna Cyklu „Muzyczna podróż w czasie”
Data rozpoczęcia 2016-05-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Na majowym koncercie z Cyklu „Muzyczna podróż w czasie” spotkamy się w epoce romantyzmu. Z nurtem dominującym w muzyce XIX wieku łączyło się powstanie nowych gatunków przeznaczonych na orkiestrę symfoniczną, takich jak poemat symfoniczny, uwertura koncertowa czy symfonia. Popularnością cieszyła się również muzyka kameralna. Szczególną uwagę należy zwrócić na rozwój muzyki fortepianowej. Romantyzm to przede wszystkim uczucia. Muzyka epoki odwzorowuje wrażliwość i subiektywność jej kompozytorów. Tworzono ją podczas natchnienia w celu wyrażenia wybranej idei. Podczas koncertu na scenie wystąpi trio niezwykle utalentowanych osób, których połączyło zamiłowanie do wspólnego muzykowania wokalnego i instrumentalnego.

Anna Kabulska. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Słupsku, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (muzykologia i retoryka stosowana), Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Państwowej Akademii Nauk. Ukończyła kurs mistrzowski organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, uczestniczyła w warsztatach dla dyrygentów oraz w kursach wokalnych. Na stałe współpracuje z Filharmonią Lubelską.

Dymitr Harelau. Muzykolog, pianista, organista i pedagog. Jest absolwentem Instytutu Muzykologii KUL oraz Państwowej Uczelni Muzycznej w Nowopłocku na Białorusi. Uczestnik licznych konkursów, festiwali oraz warsztatów muzycznych. Zdobywca III nagrody na III Konkursie Organowym Sancta Caecilia w Moskwie (2013). Aktualnie jest doktorantem w Instytucie Muzykologii KUL.

Agnieszka Tyrawska-Kopeć. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie fletu, Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie, filia w Białymstoku (specjalność flet oraz dyrygentura chóralna). W 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich zarówno fletowych, jak i wokalnych. Współpracowała przez wiele lat jako solistka, flecistka, dyrygent i chórmistrz z Filharmonią Lwowską, Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie. Obecnie na stale związana z Filharmonią Lubelską, Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Lublinie i Szkołą Muzyczną I stopnia we Włodawie.

 

O cyklu:
Muzyczna podróż w czasie to cykl koncertów organizowanych w DDK „Węglin”, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Poprzez ubiór i instrumenty starają się jak najwierniej oddać ducha danej epoki.

Kuratorka Cyklu: Magdalena Pasierbowicz – pianistka, organistka, muzykolog. Od ośmiu lat chórzystka w Chórze KUL. Specjalizuje się w grze na organach oraz w dyrygenturze chóralnej. Zafascynowana muzyką organową francuskiego romantyzmu.

O cyklu: 

Muzyczna podróż w czasie to cykl koncertów organizowanych w  DDK „Węglin”, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Poprzez ubiór i instrumenty starają się jak najwierniej oddać ducha danej epoki. Kuratorką cyklu jest Magdalena Pasierbowicz.

Wstęp wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej