W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Tryptyk Moniuszkowski – Kameralnie

Tryptyk Moniuszkowski – Kameralnie
Data rozpoczęcia 2019-05-23
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

W maju, w miesiącu dwusetnych urodzin kompozytora, DDK "Węglin" zaprasza na ostatnią część Tryptyku Moniuszkowskiego, podczas której zostanie zaprezentowana kameralna twórczość Stanisława Moniuszki. To niewielka część jego spuścizny kompozytorskiej charakteryzująca się prostotą i śpiewnością, a pod względem stylistycznym pozostająca pod wpływem klasyków wiedeńskich i mająca duży wpływ na rozwój polskiej kameralistyki.

Podczas majowego spotkania z muzyką w ramach cyklu „Zawsze klasyka” wystąpi Kwartet smyczkowy Stowarzyszenia Wschód Kultury w składzie: Natalia Kozub, Aleksander Resiak, Emilia Siepkowska, Michał Wroński.

Kwartet powstał z inicjatywy artystów Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, uczestników licznych kursów mistrzowskich i warsztatów muzycznych w kraju i za granicą. Soliści biorą udział w projektach zarówno klasycznych: symfonicznych, kameralnych, jak i rozrywkowych czy edukacyjnych, a także w międzynarodowych produkcjach i trasach koncertowych. Od wielu lat jako soliści i kameraliści biorą czynny udział w życiu artystycznym Lublina. Współpracują z wieloma instytucjami kulturalnymi, m. in.: Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego, Teatrem Starym, Teatrem Muzycznym, Teatrem im. Juliusza Osterwy, Chórem Politechniki Lubelskiej, kwartetami smyczkowymi Kwartemia, Ambitus i Concerto.

O cyklu: Zawsze ceniona, zawsze szanowana, Zawsze klasyka. Doskonała, wzorowa, pierwszorzędna. W różnych dziedzinach życia odwołujemy się do wzorców klasycznych. Mówimy, że klasyka jest zawsze w modzie. Podczas koncertów odbywających się w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” będziemy się przekonywać o ponadczasowości muzyki klasycznej. O tym, że warto sięgać do korzeni. Zaproszeni Artyści, których pasją jest odkrywanie i interpretowanie na nowo zapomnianych dzieł zaprezentują twórczość wielkich kompozytorów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej