W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Uchodźcy - Jak działać?“ Organizacje pozarządowe, biznes i społeczności lokalne w obliczu wyzwań migracyjnych.

„Uchodźcy - Jak działać?“ Organizacje pozarządowe, biznes i społeczności lokalne w obliczu wyzwań migracyjnych.
Data rozpoczęcia 2016-12-17
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Sala Kameralna Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Konferencja

Konferencja „Uchodźcy - Jak działać?“ Organizacje pozarządowe, biznes i społeczności lokalne w obliczu wyzwań migracyjnych. Podczas konferencji odbędzie się Ceremonia wręczenia Nagrody im. Profesora Zbigniewa Hołdy.

Laureatami Nagrody w 2016 roku są Państwo Ludwika i Henryk Wujec.
Wykład pt. „Wolność człowieka i wolność osobista w judykatach Trybunału Konstytucyjnego” wygłosi prof. dr hab. Andrzej Rzeplińsk, Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Przewodniczący Kapituły Nagrody.

Wstęp z zaproszeniami.

Organizatorzy zapraszają również na:

  • Mikronarracje, w trakcie których zaprezentują się organizacje pozarządowe i osoby prywatne pracujące z uchodźcami i migrantami;
  • Panel dyskusyjny o społecznej odpowiedzialności biznesu wobec wyzwań migracji, w którym wezmą udział przedstawiciele firm i organizacji;
  • Projekcję filmu Fuocoammare (Ogień na morzu) w reżyserii Gianfranco Rosi, uhonorowanego w 2016 r. Złotym Niedźwiedziem podczas 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny na http://www.spotkaniakultur.com

Obowiązuje rezerwacja miejsc na projekcji filmu.

Wstęp wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej