W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Uczta Akcji Rosnę
Data rozpoczęcia 2016-09-24
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

W najbliższą sobotę na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie stanie namiot, w którym odbędzie się otwarta uczta przygotowana z plonów wyhodowanych przez mieszkańców Lublina, w ramach Akcji Rosnę. Od czerwca 25 drużyn uprawiało swoje własne ogródki na terenie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 24 września uczestnicy i organizatorzy Akcji zapraszają mieszkańców do wspólnego biesiadowania i spotkania w namiocie na Placu Teatralnym.

Lubelskie słynie piękną przyrodą i smakowaniem życia. Centrum Spotkania Kultur staje się naturalnym miejscem w Lublinie gdzie łączymy kulturę i naturę. Zainteresowanie akcją Rosnę pokazuje, że w dużym mieście potrzeba nam przestrzeni, gdzie możemy spotkać się w otoczeniu przyrody i świadomie korzystać z natury. Zapraszamy na wspólną ucztę 24 września, o godzinie 11:00 na Plac Teatralny, a w przyszłym sezonie do uprawiania swojego ogródka miejskiego w CSK. – mówi Piotr Franaszek, Dyrektor Spotkania Kultur w Lublinie.

Menu przygotował Rafała Zalewski, szef kuchni, z Cafe Mari i działkowicze z CSK. Uczestnicy projektu przygotują potrawy z wyhodowanych warzyw i ziół, a także produktów, które otrzymają od sponsorów (OSM Krasnystaw, Rynek Elizówka, Ferma Drobiu Wiejak, Europiek, Apis, Cisowianka). Plenerowa kuchnia zostanie wyposażona w mobilne wyspy z AGD firmy SMEG.

Akcja Rosnę
Wspomnienia z dzieciństwa to często smak i zapach ulubionych potraw, babcinych wypieków, czy owoców prosto z krzaka. To śmiech i opowiadania przy wspólnym stole. W dobie cyfryzacji, multimediów rzadko kiedy mamy okazję zatrzymać się i z uważnością celebrować posiłki, własnoręcznie hodować warzywa i owoce. Jako Centrum Spotkania Kultur w Lublinie postanowiliśmy wskrzesić tę tradycję wieńcząc projekt ogródków miejskich wielkim wspólnym gotowaniem na Placu Teatralnym. Uczta Rosnę ma uczyć celebrowania wspólnych posiłków, była okazją do spotkania z drugim człowiekiem.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej