W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Ukraina w centrum Lublina - Banda - Arkan

Data rozpoczęcia 2008-12-12
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Cax Mafe, ul. Staszica 1
Kategoria Występ

Ukraina sound system. Tak brzmiałyby współczesne dyskoteki, gdyby huculscy muzykanci zeszli z gór do klubów i na parkiet, a zamiast skrzypiec, cymbałów oraz bębna zagraliby na pulpicie dj-ejskim z energetycznym jamajskim rasta. Idea utoworzenia huculskiego soundsystemu - wolnej muzycznej formacji na granicy prawdziwej etnicznej tradycji oraz współczesnej muzyki pojawiła się u dj Binghi w roku 2006. I tak się pojawiła Banda Arkan - zespół uniwersalnych muzyków.
„Banda" - dawne słówko ukraińskie, które oznacza zespół, gromadę, grupę, a „arkan" - znany huculski taniec męski, jednocześnie „arkan" - to jest coś, co jak już raz złapie „ofiarę" to jej nie wypuści. Tak jest i z tą muzyką.
Zespół jest gorąco przyjmowany na licznych koncertach od Donecka do Rachowa; na imprezach w Szeszorach i Festiwalu Eksperymentalnej Muzyki Elektronicznej „Kvitnu", open-airach, wspólnych koncertach z Perkałabą, Dachą Brachą, Hajdamakami, Propala Gramota oraz Hucul Kalipso.
A na ostatnich Szeszorach 2008 soundsystem Banda Arkan porwał kilka tysięcy ludzi zwariowanym koktajlem bitów elektronicznych, huculskiej i bałkańskiej muzyki, jamajskiego basu oraz ogromną dawką pozytywnej energii.

Skład zespołu:
Kostiantyn Markevycz (dj Binghi): komputer, drymba, tamburyn, śpiew, wibracje
Ostap Kostium (Huculska kapela Baj): flojara, tyłynka, duda, drymba, trombita, śpiew
Lubomir Iszczuk (Zespół Burdon): darbuka, tamburyn, didżeridoo, lira korbowa, drymba
Wsewołod Sadowyj (Zespoły GODO, Kadilak): bębny, darbuka, bęben


www.myspace.com/djbinghi


Wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne