W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Ukraina w centrum Lublina - Ratujmy cerkiew w Baligrodzie
Data rozpoczęcia 2008-12-11
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spotkanie

Spotkanie i koncert Jarosława Tomaszewskiego.

Jarosław Tomaszewski
Po raz pierwszy w Bieszczady trafił z rodzicami w końcu lat sześćdziesiątych. Potem przewędrował je z kolegami ze szkoły. Biwakowali na Połoninie Wetlińskiej, Łopienniku i w studenckich bazach namiotowych. Lata osiemdziesiąte to dla artysty często samotne wyprawy po górach i po zarośniętych miejscach, gdzie kiedyś tętniło życie.
W Bieszczady zawsze zabierał gitarę. Uważa, że szczególna, niezwykła aura tych gór, przyciągała nadzwyczajnych ludzi, tworząc cudowny klimat dla poezji.
Piosenki, czy ballady pisał od dawna, ale te, które śpiewa teraz, powstawały od pierwszych lat osiemdziesiątych. Pisze o ludziach i o górach, o nastroju, kolorycie i cierpkim pięknie, o rzeczach, które wydają mu się ważne.
Bieszczady i związana z nimi historia, są dla niego źródłem ciągłej refleksji, a idea odbudowy cerkwi w Baligrodzie jest naturalną konsekwencją jego przeżyć i przemyśleń.


Wstęp wolny.