W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ukraińskie instytucje kultury w czasie wojny | spotkanie z Iryną Polikarchuk [PL+PJM+UA]

Ukraińskie instytucje kultury w czasie wojny | spotkanie z Iryną Polikarchuk [PL+PJM+UA]
Data rozpoczęcia 2023-05-11
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Wciąż słyszymy niepokojące wiadomości z Ukrainy, ponieważ wojna na pełną skalę, którą Rosja rozpoczęła 24 lutego 2022 roku, trwa nadal. Mimo wszystko Ukraińcy i Ukrainki nauczyli i nauczyły się nie tylko wytrwałości i walki o wolność, ale także dalszego życia i dokonywania zmiany społeczeństwa. Rok temu wszystkie ukraińskie instytucje kulturalne zostały zmuszone do czasowego odwołania swoich działań. Niektóre przeniosły się lub zamknęły, inne w ciągu kilku tygodni wznowiły pracę i dostosowały programy do warunków wojennych. Nasza rezydentka z Galerii Artsvit, Iryna Polikarchuk, opowie o praktyce ukraińskich instytucji, skupiając się szczególnie na doświadczeniach Dnipro (przemysłowego miasta graniczącego z linią frontu we wschodniej części Ukrainy).

Dostępność: Wydarzenie odbywa się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy; tłumaczka: Marta Stępniak. Wydarzenie tłumaczone z języka ukraińskiego na język polski, tłumaczenie: Volodymyr Dyshlevuk.

Iryna Polikarchuk – dyrektorka i kuratorka programu galerii Artsvit (Dnipro, Ukraina);współzałożycielka Centrum Kultury Współczesnej w Dnipro; wykładowczyni historii kultury współczesnej w Dnipropetrowskiej Szkole Wyższej Sztuki i Kultury. 

Podczas rezydencji Polikarchuk bada działania działu edukacyjnego Galerii Labirynt skupione na pracy z różnymi grupami odbiorców i odbiorczyń. Tworzy również wewnętrzną bazę danych ukraińskich artystów i artystek, organizacji i inicjatyw na potrzeby ewentualnej przyszłej współpracy.