W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Ukryte Zalety Systemu
Data rozpoczęcia 2019-12-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu
Kategoria Koncert

Dziś jest to zdecydowanie jeden z najciekawszych składów na krajowej scenie alternatywnej. Jak sami mówią, powstali w zasadzie tylko po to, aby zagrać kilka koncertów i zamknąć temat, całe szczęście stało się inaczej. Kompozycje Ukrytych Zalet Systemu są budowane na brzmieniach jednocześnie ostrych i chłodnych. Na surowe struktury rytmu napędzanego przez nerwowy bas i despotyczny elektrowerbel nakładają się cięcia gitary, minimalistyczne oldschoolowe klawisze oraz dwa skandujące głosy, przywołujące piosenkową tradycję lat 80. – z odniesieniami zarówno do neue deutsche welle, brytyjskiego potomstwa punkrocka, jak i polskich artystów z labelu Stilon Gorzów – tu zwłaszcza dzięki polskojęzycznym tekstom, w oszczędnych i niedopowiedzianych obrazach komentujących rzeczywistość społeczną.

Zespół powstał w połowie 2013, zagrał sporo koncertów w Polsce i zagranicą, m.in. na OFF Festiwalu, wydał w Antenie Krzyku dwa albumy: „s/t” (2015) i „Sposób użycia” (2019), który aktualnie promuje na występach.

Bilety: 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu. Bilety dostępne online na warsztatykultury.pl oraz stacjonarnie w Warsztatach Kultury, ul. Grodzka 7.