W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Urna i Kroke "Ser"
Data rozpoczęcia 2019-09-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału I - 100 zł, II - 85 zł, III – 50 zł, stojące - 20 zł
Kategoria Koncert

URNA Chahar-Tugchi - wokal
Jerzy Bawoł - akordeon
Tomasz Kukurba - altówka, perkusjonalia, wokal, flet
Tomasz Lato - kontrabas

Kroke to międzynarodowy fenomen, krakowski zespół koncertuje na całym świecie i współpracuje z artystami z wielu krajów. Trio pod wodzą Tomasza Kukurby (altówka, flet i śpiew) wypracowało własny styl muzyki akustycznej z zakresu szeroko pojętej World Music, zawsze improwizowanej, zawsze oryginalnej. W najnowszym projekcie polscy instrumentaliści połączyli siły z niezwykłą wokalistką z Mongolii – śpiew Urny, odwołujący się do wielowiekowej tradycji nomadycznej, przekracza bariery językowe i kulturowe. Jej czysty głos o szerokiej skali staje się niezwykłym instrumentem.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym


Obdarzona niezwykłym głosem URNA komunikuje się ze swoimi słuchaczami poprzez muzykę poza konwencjami. Przekracza wszelkie bariery językowe i kulturowe dzięki swoim dynamicznym i wznoszącym się improwizacjom. Jej utwory przywołują nomadyczne życie na mongolskich stepach.
Urodzona w rodzinie koczowniczych pasterzy na łąkach Ordos w Mongolii Wewnętrznej, URNA w swojej muzyce niesie duch ojczyzny przekazując go słuchaczom na całym świecie. Wierna muzyce swoich korzeni wyznacza jej nowy kierunek. Jej najnowsze kompozycje podkreślają swobodne, przypominające pociągnięcia pędzla, improwizacje inspirowane wieloletnimi doświadczeniami z innymi kulturami i muzykami oraz życiem.
Kroke to zespół, który święci triumfy na światowej scenie muzycznej od ponad 25-ciu lat. Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami styl, który został doceniony nie tylko publiczność, ale także innych artystów na całym świecie.

W najnowszym albumie „Ser” (Awakening) Urna i Kroke prezentują swoje wspólne aranżacje.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej