W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uroczysta Gala: Podsumowanie Projektu "JA-TY-ON=MY"

Uroczysta Gala: Podsumowanie Projektu "JA-TY-ON=MY"
Data rozpoczęcia 2014-12-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Impreza

Dom Kultury LSM zaprasza na galę podsumowującą projekt "JA-TY-ON=MY".

Program:
• pokaz sztuki samoobrony,
• omówienie działań zrealizowanych w projekcie "JA-TY-ON=MY",
• podsumowanie Konkursu na super sąsiada i wręczenie nagród laureatom,
• świąteczne impresje taneczne w wykonaniu zespołu Społecznego Ogniska Baletowego w Lublinie,
• pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy,
• „Jak dodać sobie świątecznego blasku” – porady kosmetyczno-pielęgnacyjne,
• słodki poczęstunek, kawa, herbata, napoje.

Projekt "JA-TY-ON=MY" finansowany jest przez FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich). Liderem projektu jest Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku, a partnerami Dom Kultury LSM i Straż Miejska w Lublinie. Adresatami projektu jest lokalna społeczność, a w szczególności osoby 45+, będące mieszkańcami Osiedla im. Adama Mickiewicza w Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Celem głównym projektu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców oraz budowanie dobrych relacji i współpracy z organami administracji państwowej i konstruktywnych relacji sąsiedzkich. W realizacji tych celów pomogły niewątpliwie warsztaty z samoobrony, szkolenie z zasad udzielenia pierwszej pomocy czy też zajęcia z psychologii pozytywnej wzmacniające postawy proaktywne.

W ramach projektu została przeszkolona grupa liderów. Nasze spotkania „Przy kawie o sprawie” miały charakter otwarty, służyły pogłębianiu wiedzy na temat znajomości praw obywatelskich, wypromowaniu przez Straż Miejską i mieszkańców wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa i poprawy jakości życia na terenie miejsca zamieszkania.

Powiązane:

Dom Kultury LSM