W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Uroczyste otwarcie placu po remoncie Żyjący Plac Bronowice

Data rozpoczęcia 2015-09-26
Godzina rozpoczęcia 16:00
Data zakończenia 2015-09-26
Godzina zakończenia 19:00
Miejsce róg Krańcowej i Puchacza
Organizator Fundacja tu obok, Fundacja Dwa Ognie, społeczna inicjatywa Żyjący Plac Bronowic oraz inicjatywa Plac Zabaw Generała Sowińskiego
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Dziś zabawa dzieci kojarzy się z kolorowymi placami zabaw dla najmłodszych albo z półprofesjonalnymi boiskami dla młodzieży. Tymczasem zapomina się o dzieciach starszych i nastolatkach, którzy kiedyś spędzali wspólnie czas na podwórkach zajęci grami dostosowanymi do małych przestrzeni pozbawionych specjalnych i drogich urządzeń. Liczyła się wyobraźnia i bycie razem. Z braku boiska, na kawałku asfaltu chłopcy grali w koperty lub kapsle, na skrawku klepiska w dołek, a dziewczyny grały w gumę lub skakanie przez piłkę odbijaną od ściany i robiły "widoczki". Dziś takie placyki zamienia się na parkingi a dzieci siedzą przed komputerami. Skutkiem tego w późniejszym wieku mają problemy ze zdrowiem i nie potrafią współpracować w grupie, bo nie nauczyły się tego na podwórku. Spróbujmy przypomnieć sobie nasze dzieciństwo i wzbogacić Lublin o przestrzenie, które pomogą naszym dzieciom na świeżym powietrzu.

Powiązane:

Fundacja tu obok

Najważniejsze wydarzenia cykliczne