W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uroczystości jubileuszowe 40-lecia lubelskiego oddziału Towarzystwa Polsko-Austriackiego

Uroczystości jubileuszowe 40-lecia lubelskiego oddziału Towarzystwa Polsko-Austriackiego
Data rozpoczęcia 2016-10-27
Godzina rozpoczęcia 14:00
Miejsce Sala widowiskowa Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkania

27 października 2016 r. w Sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16) odbędą się uroczystości jubileuszowe 40-lecia lubelskiego oddziału Towarzystwa Polsko-Austriackiego. 
Towarzystwo Polsko-Austriackie w Lublinie zostało powołane do życia w 1976 r. z grona pracowników naukowych, administracyjnych i absolwentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W swojej historii prowadziło m.in.: działalność odczytową, popularyzatorską, organizowało wystawy i konferencje naukowe (w Polsce i Austrii), a także kursy języka niemieckiego. 

Z inicjatywy Towarzystwa Prezydent Austrii Rudolf Kirchschläger uzyskał tytuł doktora honoris causa UMCS. Prezesami Oddziału TP-A byli m.in. profesorowie: Władysław Ćwik i Władysław Kucharski. Lubelski Oddział TP-A od lat ma swoją siedzibę na Wydziale Politologii UMCS.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się o godz. 14.00 w sali widowiskowej „Chatki Żaka”. W programie: muzyka J. Straussa w wykonaniu Orkiestry Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego, wystąpienie prezesa Towarzystwa i zaproszonych gości, wystawa wraz z promocją książki "Historyczne i polityczne związki Polski i Austrii" oraz występ Zespołu Tańca Ludowego UMCS pod kierunkiem Lecha Leszczyńskiego. Koncert zespołu rozpocznie się o godz. 16.00.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej