W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Urodziny Sztukmistrza
Data rozpoczęcia 2018-04-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Restauracja Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Kontakt lecw@wp.pl
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji pod nr. tel. 607 260 770
Kategoria Impreza

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" i Restauracja "Hades-Szeroka" zapraszają na Urodziny Sztukmistrza z Lublina.

18 kwietnia 1959 roku w nowojorskim „Forwerts” ukazał się pierwszy odcinek powieści Isaaca Bashewisa Singera „Sztukmistrz z Lublina”. Autor uczynił jej bohaterem Jaszę Mazura, sztukmistrza pochodzącego z Lublina. Po otrzymaniu przez I. B Singera w roku 1978 Nagrody Nobla i przetłumaczeniu książki na kilkadziesiąt języków Jasza stał się najsłynniejszym w świecie Lublinianinem. Fakt pierwszej publikacji powieści stał się powodem organizacji wyjątkowych Urodzin, przygotowywanych od kilku lat wspólnie przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” i Restaurację „Hades Szeroka”.

W programie wieczoru znajdują się: urodzinowy tort oraz literackie i artystyczne prezenty dla Sztukmistrza. Jak co roku prezentować się będą artyści wielu sztuk, m.in.: teatr, cyrk, muzyka. Organizatorzy zapowiadają "Wywiad ze Sztukmistrzem". Oryginalny scenariusz tworzą Arkadiusz Ziętek i Witold Dąbrowski, którzy poprowadzą ten urodzinowy wieczór.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej