W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF VI Finał Miejskiego Konkursu Recytatorskiego

Data rozpoczęcia 2012-11-26
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Konkurs

W najbliższy poniedziałek Finał Miejski - Koncert Laureatów VI Miejskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureaci zostali wyłonienie w dwóch etapach eliminacji, którym towarzyszyły warsztaty prowadzone przez znanych w środowisku instruktorów: Doroty Iwanickiej, Przemysława Buksińskiego i Kacpra Sulowskiego.

Jednym z tekstów obowiązkowych przewidzianych do recytacji jest wybrany wiersz Franciszki Arnsztajnowej, której w tym roku przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci.. Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, organizator konkursu pragnie w ten sposób przypomnieć tę poetkę, dramatopisarkę i tłumaczkę, o której tegoroczny laureat Nagrody Poetyckiej im. Józefa Czechowicza, wybitny literaturoznawca prof. Tadeusz Kłak pisał: „Historia ruchu literackiego w Lublinie ostatnich lat XIX i pierwszych dziesięcioleci ubiegłego wieku jest nie do pomyślenia bez osoby i działalności Franciszki Arnsztajnowej.”

Fundatorem nagród w Konkursie jest Dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej, uczestników finałowych zmagań oceniać będzie profesjonalne jury w osobach: Jarosława Zonia, Mieczysława Wojtasa i Daniela Arbaczewskiego, zaś cały koncert poprowadzi Beata Wijatkowska.

Słuchacze, jak co roku, będą mogli wziąć udział w głosowaniu i przyznać własne wyróżnienie - Nagrodę Publiczności. Ponadto Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” zaprezentuje spektakl „Modlitwa Korczaka” według scenariusza
i w reżyserii Mieczysława Wojtasa z muzyka Piotra Tesarowicza.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne