W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
VideoNews 7.2
Data rozpoczęcia 2021-04-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Facebook Galeria Labirynt
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Galeria Labirynt zaprasza do wspólnego oglądania prac wideo! Kolejne filmy w ramach ogólnopolskiego przeglądu wideo studentek i studentów uczelni artystycznych zostaną przedstawione 9 i 16 kwietnia. 

W styczniu swoje prace przedstawili twórcy i twórczynie z VII Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych – Performance Janusza Bałdygi i Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki. 9 kwietnia zobaczymy filmy z Pracowni Filmu Eksperymentalnego Huberta Czerepoka (Akademia Sztuki w Szczecinie), a 16 kwietnia z Wydziału Intermediów Artura Tajbera (ASP w Krakowie). Tradycyjnie po pokazach odbędzie się dyskusja moderowana przez Jakuba Majmurka. Zarówno projekcje jak i dyskusje będą emitowane online w mediach społecznościowych Galerii Labirynt

Pracownia Filmu Eksperymentalnego jest pracownią, w której studenci/studentki eksperymentują z formą filmową. Poprzez obraz ruchomy starają się odpowiadać na pytania o rolę sztuki we współczesnym społeczeństwie, o jej przyszłość. Interesuje ich poszukiwanie granic procesu twórczego w obszarze obrazu ruchomego, kina rozszerzonego. Eksperymentują z formami filmowymi oraz ze sposobami prowadzenia narracji filmowej. Ważne dla nich jest świadome i nowatorskie podejście do realizowanego tematu. Research poprzedzający każde ćwiczenie jest integralną częścią wszystkich realizowanych w Pracowni projektów. Obraz ruchomy jest tu traktowany jako metoda opisywania rzeczywistości oraz sposób zdobywania wiedzy o świecie. Studenci i studentki z Pracowni Filmu Eksperymentalnego prowadzą dyskusje, organizują projekcje filmowe, realizują pracowniane projekty poza uczelnią.

Prowadzący: dr hab. Hubert Czerepok, mgr Teresa Otulak

Studentki i studenci: Tymon Biegański, Karolina Brzozowska, Zuzanna Fluder, Maja Jahn, Józef Jakacki, Szymon Janczy, Cezary Malinkiewicz, Filip Ossowski, Karolina Pyszko, Natalia Skorupa, Jan Sobaszek, Marta Sundmann, Elżbieta Wieland, Evgeniya Vladimirova

Dostępność: filmy prezentowane w przeglądzie będą dostępne z polskimi napisami, a spotkanie z autorami i autorkami zostanie przetłumaczone na PJM. Wstęp wolny.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej