W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W krainie rumianku - Wiosenne warsztaty twórcze

W krainie rumianku - Wiosenne warsztaty twórcze
Data rozpoczęcia 2018-03-17
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Pomieszczenia Dedeku wypełnią atrakcje z Krainy Rumianku w Hołownie. W ten dzień czas się zatrzyma w miejscu, a nawet wspólnie wyruszymy w przeszłość. Zaczniemy od przedstawienia „Szeptucha i czmut” w wykonaniu zespołu „Rumenok”, który w lokalnej gwarze w humorystyczny sposób przedstawi dawne metody leczenia. Następnie udamy się do sali warsztatowej, gdzie każdy będzie mógł wykonać wielkanocną ozdobę.
Pisanki tradycyjne i współczesne, palemki lubelskie, wyplatanie kwiatów ze słomy, wiosenne kwiatki z bibułki,  lalki motanki, mydełka glicerynowe kolorowe i pachnące jak kwiatki na łące to atrakcje przewidziane na ten dzień.
Pomiędzy zajęciami manualnymi będziemy również podpatrywać  i próbować dawnych regionalnych zajęć: prania w balii na tarze, maglowania i prasowania żelazkiem na węgle, wyrobu masła w drewnianej maselnicy, przędzenia na kołowrotku. A dla smakoszy chleba, degustacja wiejskiego wypieku oczywiście ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Zapraszamy całe rodziny!

17.03.218, godz.11.00-14.00

Na wydarzenie nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Wstęp wolny!
Koordynator – Marzena Miszczuk-Głowacka

Gość – Kraina Rumianku w Hołownie
Kraina Rumianku w Hołownie jest to wioska tematyczna, którą tworzą ludzie z pasją.   Prowadzone są tam warsztaty etnograficzne i rękodzielnicze, zajęcia okołoświąteczne Wielkanocne i Bożonarodzeniowe, usługi Wiejskiego SPA i wiele innych atrakcji. Jest to miejsce, w którym zarówno można bawić i uczyć, rozwijać i rozbudzać nowe pasje. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi, gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej