W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
W obronie własnej
Data rozpoczęcia 2019-12-10
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Pierwsza zasada sztuki samoobrony: zapomnij o wszystkim, co wiesz o samoobronie.

Casey jest cichym, spokojnym i nieco zahukanym księgowym – ma braki w podstawowych społecznych umiejętnościach i boi się ludzi. Sytuacja znacznie się pogarsza, gdy pewnego wieczoru zostaje zaatakowany i dotkliwie pobity przez grupę motocyklistów. Nie mogąc dłużej znieść strachu przed całym otaczającym go światem, postanawia znaleźć sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Przypadkowo trafia do lokalnego dojo, gdzie poznaje charyzmatycznego mistrza. Mężczyzna zaprasza go na lekcje i zauważa kryjący się w nim potencjał. Dzięki treningom, radom i wskazówkom podejście Caseya do życia zupełnie się zmienia. Jest pewny siebie, zdecydowany i dąży do spełniania własnych potrzeb. W międzyczasie zaczyna zdawać sobie sprawę, że jego sensei jest bardziej niepokojący niż mogłoby się początkowo wydawać. Chłopak okrywa mroczne tajemnice podziemia lokalnego karate. Jest już jednak innym człowiekiem niż kiedyś i postanawia coś z tym zrobić.

„W obronie własnej” to połączenie „Karate Kid” z „Fight Clubem” osnute absurdalnym klimatem i sporą dawką czarnego humoru. W swoim drugim filmie Riley Stearns opowiada o wychodzeniu ze skorupy, zmianie własnego życia oraz nabieraniu życiowej odwagi. Przy okazji strzela widza w twarz i kopie w krocze wyśmianiem kultu siły i toksycznej męskości, brutalnymi przebitkami, budowaniem napięcia, zaskakującym zwrotem akcji oraz ciężkim soundtrackiem, przy którym wymiękają nawet zeszłoroczni „Władcy chaosu”. Nie musicie jednak obawiać się seansu, ponieważ wszystkie celne ciosy łagodzi masaż ze świetnej gry aktorskiej – brutalnej Poots, uroczo nieporadnego Eisenberga i szalonego Nivioli.

premiera: SXSW South by Southwest 2019
reżyseria: Riley Stearns
obsada: Jesse Eisenberg, Alessandro Nivola, Imogen Poots
czarna komedia / USA / 2019
czas trwania: 100 min