W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W spirali stereotypu – debata

W spirali stereotypu – debata
Data rozpoczęcia 2015-01-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

Czy jeśli Ukrainka, to zawsze sprzątaczka? Jakim językiem mówią o migrantach/tkach polskie media? Czy istnieje obraz migrantów/migrantek, który nie powielałby stereotypów – zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych?

W spotkaniu wezmą udział: dr Agnieszka Graff – pisarka, tłumaczka i wykładowczyni związana z ruchem feministycznym, autorka m.in. książki „Świat bez kobiet”; Anna Dąbrowska – prezeska Stowarzyszenia Homo Faber, Felipe Gonzales Gil z hiszpańskiego kolektywu Zemos98 i Marina Hulia – Rosjanka z Czerkasów na Ukrainie, działająca w koalicji „Powrót do wolności”, zajmującej się pomocą więźniom i czeczeńskim dzieciom. Dyskusję poprowadzi Witold Szabłowski, wielokrotnie nagradzany dziennikarz i pisarz.

Debata jest podsumowaniem projektu Remapping Europe, realizowanego przez międzynarodową sieć Doc Next Network. Współorganizatorem projektu jest warszawskie Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” , zaś partnerem - Stowarzyszenie Homo Faber z Lublina. Projekt polegał na realizacji remiksów – twórczych video, inspirowanych tym, w jaki sposób funkcjonują obrazy migrantów mediach europejskich. Uczestnikami projektu – autorami videoremiksów, byli młodzi migranci i migrantki oraz mieszkańcy i mieszkanki terenów pogranicza z Polski, Turcji, Hiszpanii w Wlk. Brytanii. Podczas debaty zostanie także zaprezentowana publikacja „Remixing Europe”, podsumowującą projekt.

Dyskusji będzie towarzyszył pokaz wybranych filmów, zrealizowanych w ramach projektu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej