W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF W stronę komiksu: Maciej Pałka i Tomasz Pstrągowski

Data rozpoczęcia 2017-06-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

Goście: Maciej Pałka, Tomasz Pstrągowski

Na kolejnym spotkaniu cyklu “W stronę” porozmawiamy o tym Jak schudnąć 30 kg? i cóż to ma wspólnego z miłością. Będziemy też pytać jak się rysuje Najgorszy Komiks Roku przy okazji rysowania innego komiksu. Zaniepokojonych niniejszym opisem uspokajamy, że w naszym cyklu głównym kryterium wyboru jest czysta czytelnicza przyjemność. Fani literatury i fani komiksu: to spotkanie jest dla Was. Spotkanie będzie o tyle wyjątkowe, że oba komiksy rysował Maciej Pałka, niezwykle znany lubelski komiksiarz, pracownik Domu Słów.

„W stronę” to cykl spotkań literackich w Domu Słów promujących najnowszą literaturę. Najważniejszym kryterium wyboru autorów i książek jest w nim czysta czytelnicza satysfakcja.

Tomasz Pstrągowski - dziennikarz, do niedawna pracujący w „Wirtualnej Polsce”, gdzie był wydawcą serwisu książki.wp.pl, doktorant Uniwersytetu Gdańskiego (bada tematykę komiksu autobiograficznego), współtwórca podcastu o grach wideo Niezatapialni.pl, współpracuje z Dwutygodnik.com. w maju premierę miał komiks jego autorstwa "Jak schudnąć 30 kg? Prawdziwa historia miłosna”.

Maciej Pałka (ur. 1980) – polski ilustrator, twórca komiksów i gier. Zaczynał jako redaktor zinów xerowanych - ZimNe nogi i WdruQ. Najbardziej znany jest z „brudnej”, gęstej, nieco karykaturalnej stylistyki, choć posługuje się również konwencją realistyczną. Obecnie jest pracownikiem Domu Słów.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne