W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warszawskie Combo Tanecznego – koncert w ramach Cyklu „Peryferia”

Warszawskie Combo Tanecznego – koncert w ramach Cyklu „Peryferia”
Data rozpoczęcia 2016-12-17
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: normalny: 15, ulgowy: 10
Kategoria Spotkanie

Warszawskiego Combo Tanecznego w składzie:

Jan Młynarski – śpiew/gitara/bandżola/tamburyno/ Unitra Rytm-16
Piotr Zabrodzki – śpiew/banjo/bandżola/melodika
Lesław Matecki – mandolína/gitara Dobro/banjo
Anna Bojara – piła
Mateusz Waśkiewicz- gitara
Tomasz Duda – baryton sax/klarnet
Wojtek Traczyk – kontrabas

Liczba miejsc ograniczona

Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach. 

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

16 września  2014 r. wyszła debiutancka płyta Combo pt. „Przyznaj się“.
Znalazło się na niej 16 piosenek głównie przedwojennych. W maju 2016 r. ukaże się drugi album zespołu zatytułowany „Dancing, Salon, Ulica”. Koncerty WCT są wyjątkowym spotkaniem z przeszłością, tradycją i nowym spojrzeniem.

Klip do utworu „Ach te Rumunki” .