W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztat animacji poklatkowej – mandale intencyjnie ożywione

Warsztat animacji poklatkowej – mandale intencyjnie ożywione
Data rozpoczęcia 2022-04-10
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa – parter
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 40 zł
Kategoria Warsztaty

Chcesz stworzyć własną, symboliczną mapę marzeń? Jesteś ciekawa, na czym polega animacja poklatkowa i chcesz poznać tajniki tworzenia artystycznych mandali?

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie, skierowane do kobiet, które odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia. Przyjdź z przyjaciółką, spędźcie twórczo czas i dajcie się ponieść fantazji!

Warsztaty z animacji poklatkowej to niesamowite zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię. Pobudzają kreatywność i odkrywają nowe możliwości twórcze uczestników. Animator do zrobienia każdej klatki przekształca nieznacznie obiekty - zmienia ich położenie względem nieruchomego tła lub innych animowanych obiektów (może nim być dowolny kształt linearny, płaski albo przestrzenny). Po połączeniu klatek animowane obiekty, wyświetlane w formie filmu, sprawiają wrażenie ruchu. Technika ta, znana od ponad 100 lat, obecnie przeżywa prawdziwy renesans.

Tematem najbliższych warsztatów będzie mandala. Mandala jest okręgiem, a jej symbol wywodzi się z dawnej tradycji indyjskiej, który oznacza centrum i to co wokół niego. W trakcie warsztatu uczestniczki stworzą własne mandale intencyjne, które będą pewnego rodzaju mapą marzeń wyrażoną symbolicznie za pomocą kolorów i form mandali, a przenikające się ze sobą płaszczyzny wprawią w ruch za pomocą animacji poklatkowej.

 

Jest to bardzo ciekawe i rozwojowe wydarzenie, skierowane tylko do kobiet, by w swoim gronie mogły w sposób otwarty mówić o tym, czego pragną, jakie mają marzenia i w czym się realizują. W związku z tym, że jest to pracochłonny warsztat, będzie trwał on przez dwa dni w godzinach 11.00-15.00 – dodaje Anna Gładysz-Jasińska, pracowniczka Warsztatów Kultury.

Warsztaty poprowadzi Anna Chabros-Piłat – magister sztuki, artystka plastyk, grafik, twórca krótkometrażowych filmów animowanych, laureatka nagrody „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” 2013 w kategorii „Obraz”. Swoją przygodę z filmem animowanym rozpoczęła na studiach, gdzie stworzyła pierwsze filmy wykorzystując różne techniki animacyjne. W tym okresie stworzyła swój pierwszy film festiwalowy „Zielona alternatywa”.

Informacje praktyczne:
Kiedy: 9 i 10 kwietnia (warsztat dwudniowy), godz. 11.00-15.00
Kto: kobiety 17+
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie www.warsztatykultury.plotwiera się w nowej karcie
Warsztat płatny: 40 zł za osobę