W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztat „Bajki pomagajki”

Warsztat „Bajki pomagajki”
Data rozpoczęcia 2021-06-13
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultury, plac Teatralny 1 | plac przed CSK
Organizator Centrum Spotkania Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 20 zł
Kategoria Warsztaty

Czy można zgubić dobry humor? Czy jego brak to coś złego? Czy każdy smuci się tak samo, tak samo się cieszy, złości, boi?

Spotkanie warsztatowe z wykorzystaniem elementów bajkoterapii i plastykoterapii, które wesprze najmłodszych w procesie oswajania podstawowych emocji, a dorosłym pozwoli spojrzeć na nie oczami dziecka. Wspólne „czytanie na dywanie”, zabawy z wykorzystaniem kart obrazkowych, rysowanie, wycinanie i wyklejanie…Zaplanowane działania pozwolą uczestnikom w bezpiecznych warunkach spotkać się z różnymi historiami i postawami, odkryć wartości, jakie niosą ze sobą poszczególne emocje, wreszcie – wyrazić każdą z nich po swojemu.

Zajęcia poprowadzi Marta Magalska – specjalistka ds. edukacji w Teatrze PINOKIO w Łodzi.

Scenariusz warsztatu:

  • Ok. 15 minut czytanie wybranej pozycji książkowej przez prowadzącego zajęcia.
  • Ok. 15 minut zabawy z emocjami - rozmowa o konkretnych emocjach, demonstracja kart edukacyjnych dzieciakom i próby naśladownictwa przez Dzieci i Rodziców.
  • Ok. 15 minut rysowanie wybranej emocji.

Cena: 20 zł (bilet dwuosobowy opiekun z dzieckiem)
Liczba uczestników: 16 osób (8 dzieci + 8 opiekunów)
Wiek: 4+

Wydarzenie realizowane przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi w ramach projektu Weekend Teatralny „Kurtyna w górę!”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej