W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztat i wykład: Spirit fotografia, ambrotypia i orotone

Warsztat i wykład: Spirit fotografia, ambrotypia i orotone
Data rozpoczęcia 2016-03-17
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Fotografia od swoich początków związana była z tajemnicą. W laboratoriach alchemicznych powstawały związki i substancje, które finalnie doprowadziły do pojawienia się fotografii – obrazu zrodzonego z syntezy światła i ciemności. Na wskroś techniczne medium szybko pokazało, że może sięgać dalej niż ludzkie oko i stać się niejako zmysłem dodatkowym, pozwalającym ujawnić niewidzialne. Ale czym jest owo niewidzialne? Już na samym początku fotograficznego procesu natykamy na tajemnicę, na niewiadomą. Fotografia to wszak najpierw obraz utajony, który trzeba wywołać, czyli spowodować, aby to co się kryje wyszło z ciemności, objawiło się nam, zjawiło przed nami. Już sama terminologia sugeruje, że mamy do czynienia z czymś bardzo niejasnym. Czy jesteśmy gotowi na takie spotkania?

Praca będzie przebiegać w dwóch etapach:
Wykład i prezentacja Marcina Sudzińskiego pt.: „Co się ukrywa, co się ujawnia” i projekcja filmu „Twarze nieistniejącego miasta”.
Marcin Sudziński urodził się w 1978r. w Lublinie. Jest fotografem, animatorem kultury, a w wolnych chwilach również pszczelarzem. Pracuje w Centrum Kultury w Lublinie.

Po jego wykładzie obejrzymy film „Twarze nieistniejącego miasta” w reż. Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk. Obraz dotyczy zbioru szklanych negatywów odnalezionych podczas remontu kamienicy przy Rynku 4 w Lublinie, znajdujących się obecnie w Ośrodku „Brama Grodzka-Teatr NN”.

 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej