W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztat: Jak mówić, żeby nie krzywdzić? O języku inkluzywnym | Festiwal Watch Docs

Warsztat: Jak mówić, żeby nie krzywdzić? O języku inkluzywnym | Festiwal Watch Docs
Data rozpoczęcia 2022-04-02
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Stowarzyszenie Homo Faber
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Podczas warsztatu za pomocą przykładów z debaty publicznej omówione zostaną najczęstsze błędy prowadzące do dyskryminacji w języku. Wykorzystane zostaną narzędzia, by stworzyć wspólnie kodeks dobrych praktyk oraz wypracować zasady dobrej, nieprzemocowej komunikacji. Celem warsztatu jest zapoznanie osób uczestniczących z rolą języka w kształtowaniu rzeczywistości oraz wypracowanie postawy uważności komunikacyjnej.

Warsztat poprowadzi Jolanta Prochowicz – trenerka z zakresu antydyskryminacji, komunikacji miedzykulturowej oraz języka włączającego. Wykładowczyni i nauczycielka filozofii i etyki. Współpracuje trenersko i ekspercko m.in. z Polskim Czerwonym Krzyżem, Fundacją Batorego, Uniwersytetem Szczecińskim, Galerią Labirynt; filozofka, feministka i aktywistka społeczna. 

Warsztaty są darmowe, ilość miejsc ograniczona.
Zapisy mailowo na adres: , w mailu proszę wpisać termin warsztatu (sobota – warsztat dla dorosłych/młodzieży, niedziela – warsztat dla dzieci w wieku 10-13 lat).

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Watch Docs.