W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Warsztaty Aniołkowo

Data rozpoczęcia 2013-12-19
Godzina rozpoczęcia 09:30
Kategoria Warsztaty

Aniołkowo 2013 – to zajęcia warsztatowe dla 5 i 6-latków. W ciągu trzech dni zaplanowano „Aniołkowo” dla około 800 dzieci (24 grup przedszkolnych po ok. 35 dzieci). Każda grupa w ciągu ok. 80 minut zabawy i nauki będzie miała możliwość uczestniczenia w spotkaniu, na którym pozna zwyczaje świąteczne (bożonarodzeniowe) innych kultur oraz w warsztatach (do wyboru) z wykonania Aniołków lub z budowania Betlejem. Aniołki będą wykonywane z piórek, papieru, brokatu, włóczki, origami, kirigami itp. Zrobionymi aniołkami dzieci będą mogły udekorować krużganki klasztoru lub choinki wokół szopki albo zabrać na pamiątkę do domu. Organizatorami warsztatów są oo. Dominikanie i Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.

W ciągu 3 dni warsztatów na krużgankach powstanie miasteczko Betlejem. Każda z 24 grup wybuduje swoją uliczkę. Betlejem będzie budowane z elementów białych, srebrnych i granatowych. Do budowy posłużą różnej wielkości pudełka, rurki, ścinki materiału, papier i inne. Po zakończeniu budowy miasteczko zostanie podświetlone białymi światełkami.

Każdego dnia:
4 grupy - warsztaty z wykonania Aniołków + spotkanie na temat zwyczajów świątecznych innych kultur
4 grupy - warsztaty z budowania Betlejem + spotkanie na temat. zwyczajów świątecznych innych kultur
ubieranie choinek ozdobami przyniesionymi przez dzieci

godz. 10.00-13.00 – Kolędowanie w szopce
godz. 10.00-12.00 – kolędowanie dla grup „Aniołkowo”
godz. 12.00-13.00 – kolędowanie dla dzieci i młodzieży

Najważniejsze wydarzenia cykliczne