W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Warsztaty Authentic Jazzu

Data rozpoczęcia 2019-11-17
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Centrum Sportowo-Rekreacyjne UP, UL. Głęboka 31
Udział Płatny
Koszt udziału 50 zł
Kategoria Warsztaty

Warsztaty Authentic Jazzu!

Wielobarwny świat ruchów i figur tańczonych do muzyki jazzowej lat 20,30 i 40 XX w. Niektóre z nich powstały jako elementy popularnych choreografii swingowych, inne zupełnie niezależnie jako efekt nieograniczonej wyobraźni tancerzy minionej epoki. Wszystkie te ruchy mogą być tańczone solo lub w grupie, w sposób improwizowany lub wychoreografowany. Stanowią również wspaniałe dopełnienie i ubarwienie tańca w parze!

Authentic Jazz, jak nazwa wskazuje, stawia ponad wszystko na indywidualizm tancerzy, ich autentyczność i poszukiwanie własnego stylu już od samego początku przygody z tańcem. Większe znaczenie niż kształt figur ma ich rytm, do którego przywiązuje się na zajęciach szczególną wagę. Mimo że jest to taniec solo, tak naprawdę nie jesteśmy w nim sami – od samego początku towarzyszy nam najlepszy partner z możliwych, czyli muzyka. Połączenie tych trzech elementów – zasłuchania w dźwiękach, poszukiwania rytmu i autentyczności ruchu sprawia, że Authentic Jazz zaprasza nas do pięknego i żywiołowego dialogu zarówno z muzyką jak i z innymi tancerzami na parkiecie.

Poziom zajęć jest OTWARTY - każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Link do rejestracji >>> 

Kontakt:

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne