W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty dla koordynatorów wolontariatu

Warsztaty dla koordynatorów wolontariatu
Data rozpoczęcia 2021-11-20
Data zakończenia 2021-11-21
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na dwa dwudniowe warsztaty skierowane do pracowników oraz współpracowników instytucji kultury i organizacji pozarządowych, którzy w codziennej pracy korzystają ze wsparcia wolontariuszy lub są zainteresowani tym tematem.

„Złote zasady współpracy z wolontariuszami. Organizacja, promocja i standardy wolontariatu”

Uczestnicy podczas warsztatu poznają wszystkie etapy organizacji wolontariatu – od przygotowania instytucji/organizacji do współpracy z wolontariuszami, po ewaluację działań. W trakcie szkolenia przedstawimy m.in. aspekty formalno-prawne wolontariatu, sposoby na promocję wolontariatu w środowisku lokalnym oraz standardy współpracy. Na szkoleniu zostaną zaprezentowane różne metody komunikacji i motywacji wolontariuszy, będzie to również okazja do zaprezentowania dobrych praktyk organizacji wolontariatu.

Prowadzenie: Karolina Kłosińska, Barbara Rogalska
Kiedy: 20-21 listopada 2021 r. (sobota i niedziela), godz. 10.00–16.00
Koszt: Udział bezpłatny. Zapisy przez formularz on-line dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury do 7 listopada 2021 r. Informacja o wynikach rekrutacji zostanie przesłana mailowo do uczestników 10 listopada 2021 r.

Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży, ale zapewniają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Karolina Kłosińska – członkini Zespołu Rozwoju Wolontariatu w Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Realizuje projekt „Ochotnicy warszawscy”, którego celem jest rozwój wolontariatu w Warszawie. Odpowiada m.in. za współpracę z instytucjami kultury. Autorka i koordynatorka „Programu rozwoju wolontariatu w domach kultury m.st. Warszawy” oraz „Programu rozwoju wolontariatu w bibliotekach publicznych m.st. Warszawy”. Jako trenerka współpracowała m.in z Narodowym Centrum Kultury, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz z różnymi instytucjami kultury z terenu całej Polski. Ukończyła Szkołę trenerów warsztatów umiejętności psychospołecznych.

Barbara Rogalska – członkini zespołu projektu „Ochotnicy warszawscy”. Zajmuje się promocją i komunikacją oraz współpracą z organizacjami pozarządowymi. Współrealizowała kampanie, akcje i działania mające na celu popularyzację wolontariatu. Prowadziła szkolenia z zakresu standardów organizacji wolontariatu m.in. dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, Szlachetnej Paczki, uniwersytetów trzeciego wieku, a także innych organizacji pozarządowych i instytucji. Organizowała i koordynowała pracę ochotników podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej, Światowych Dni Młodzieży – Warszawskich Dni w Diecezjach czy Orlen Warsaw Maraton.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej