W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty: Emotion Mapping Lublin

Warsztaty: Emotion Mapping Lublin
Data rozpoczęcia 2022-09-24
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Warsztaty

Warsztat jest częścią konferencji „Cuture - City - Change”

Emotion Mapping Lublin to warsztat, poprzez który chcielibyśmy spojrzeć na Lublin widziany oczami osób, które mieszkają tu wiele lat, nowych mieszkańców i przyjezdnych. Zajęcia mają na celu poznanie Lublina i przemian zachodzących w mieście z punktu widzenia emocji uczestników. Zależy nam na wizualizacji różnych odczuć wyzwalanych, przeżywanych, i pamiętanych przez uczestników, a łączących się z Lublinem. Mapowanie emocji związanych z określonymi miejscami pomoże dostrzec i wczuć się w zmiany zachodzące w mieście oraz opracować kreatywne, skoncentrowane na człowieku i partycypacyjne narzędzie wizualne do myślenia o tym, w jaki sposób te same przestrzenie mogą być doświadczane przez różne osoby, o różnych kontekstach i historiach. Warsztat w j. angielskim, z ew. wsparciem językowym.

Prowadzenie: Charlotte Perrin, El Taller TRES (CHI) & Gökhan Mura, Izmir University of Economics (TUR) | warsztat w j. angielskim, z ew. wsparciem językowym

„Cuture - City - Change” to podsumowanie wkładu Warsztatów Kultury w międzynarodowy projekt trans-making realizowany w latach 2017–2022 w ramach unijnego programu Horyzont 2020. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele organizacji partnerskich trans-making z Francji, Hiszpanii, Egiptu, Chile i Turcji oraz uczestnicy projektu z ramienia Warsztatów Kultury w Lublinie. W trakcie konferencji organizatorzy podzielą się wynikami badań realizowanych w trakcie wyjazdów badawczych oraz refleksjami na temat problemów dzisiejszych miast i wpływu kultury na ich rozwój. Uczestnicy będą dyskutować o tym, jak zmieniać nasze miasta, aby stały się lepszymi miejscami do życia oraz jaką rolę w tych zmianach może i powinna pełnić kultura. Przyjrzą się dobrym praktykom z różnych miejsc na świecie oraz podzielą się lubelskimi doświadczeniami na tym polu. Spróbują zdefiniować wyzwania, jakie stoją przed nami na drodze do rozwoju Lublina i pełnego wykorzystania jego potencjału.

W obecnej sytuacji nie może także zabraknąć odniesień do wojny w Ukrainie. Jednym z głównych założeń projektu trans-making jest szukanie metod wzmacniania procesów demokratyzacji Europy, a wojna w jej środku, w XXI wieku, pokazuje jak ważne jest pielęgnowanie podstawowych wartości demokratycznych i dbanie o zrównoważony rozwój całej Europy.

Dwudniowe wydarzenie składa się z części konferencyjnej (23 września – piątek ) oraz części warsztatowej (24 września – sobota), na którą obowiązują zapisy poprzez formularze dostępne na stronie warsztatykultury.plotwiera się w nowej karcie

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej