W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty flash fiction z Maciejem Tuorą

Warsztaty flash fiction z Maciejem Tuorą
Data rozpoczęcia 2022-11-05
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Dom Słów ul. Królewska 17/ Żmigród 1
Organizator Fundacja Heuresis
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Jak krótka może być proza? Flash fiction to sztuka pisania bardzo krótkich opowiadań. To idealny gatunek w czasach, gdy minutowe wideo w mediach społecznościowych potrafi mieć fabułę dobrego filmu, a my opowiadamy o swoim życiu w krótkich Stories, które znikają po 24 godzinach czy na slamach, gdzie jedna opowieść trwa od 3 do 5 minut. I najważniejsze: flash fiction można się nauczyć.

Na warsztatach poznacie fabuły, ich schematy i mechanizmy, aby móc skoncentrować w krótkich formach zwanych flash fiction to, co w opowieściach jest najważniejsze. A najważniejsze ukryte jest na samym spodzie historii. Nieważne czy zaczynasz przygodę z prozą, czy masz gotowy tekst, który wymaga tylko kilku szlifów. 

Maciej Tuora (1988) – Absolwent dziennikarstwa. Prozaik, scenarzysta komiksowy, slamer. Publikował m.in. w „Malkontentach”, „Wydawnictwie j”, „Fabulariach”, „Gazecie Wyborczej”, „Akcencie”. Prowadzi warsztaty pisania, zajęcia na uniwersytecie i spotkania literackie. Interesuje się (i inspiruje) fikcją transgresyjną, minimalistycznym stylem pisania oraz dziennikarstwem Gonzo. Mieszka w Lublinie.
Maciej o warsztatach: 

 

Opowieść to puzzle, do których często nie ma pomocniczego obrazka, składamy je sami — czytając książki, oglądając serial, grając w grę. To miniaturowe mechanizmy, do którego nie ma dołączonej instrukcji. To narzędzia wrzucone z pozoru niedbale do jednej skrzynki.
Ale te puzzle da się ułożyć, mechanizmy rozkładają się i składają, a skrzynkę wystarczy jedynie uporządkować. 

Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Lublin w ramach promocji Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej