W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty fotograficzne z Konradem Karolem Polleschem

Warsztaty fotograficzne z Konradem Karolem Polleschem
Data rozpoczęcia 2015-10-23
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a
Organizator Warsztaty Kultury
Kontakt Zgłoszenia drogą telefoniczną pod nr tel. 81 533 08 18
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Otwarciu pracowni towarzyszy pierwszy, z planowanego cyklu, warsztat analogowych technik fotograficznych. Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spotkanie z Konradem Karolem Polleschem, polskim fotografikiem i wykładowcą akademickim z Krakowa. Artysta podzieli się swoją wiedzą na temat jednej z najstarszych techniki fotograficznych – gumy dwuchromianowej.
 
Jest to technika o wiele starsza od znanej większości z nas odbitki srebrowej. W Polsce szczyt swojej popularności osiągnęła w czasach przedwojennych, ale pierwsze obrazy powstały w ten sposób już w pierwszej połowie XIX w. Technika ta opiera się na zmniejszeniu rozpuszczalności gumy arabskiej (uczulonej dwuchromianem amonu lub potasu) pod wpływem światła. Obraz jest płaski, pozbawiony szczegółów i większości półtonów, ale za to delikatny i miękki. Guma chromianowa pozwala także na daleko idącą ręczną ingerencję w tworzone dzieło oraz na uzyskiwanie efektów wizualnych niedostępnych w innych technikach. Każdy obraz jest inny, ponieważ podczas procesu twórczego nie można doskonale odtworzyć parametrów i czynności fizycznych, które wykonywaliśmy przy pierwszej próbie. To technika, która zaciekawi każdego, kto znudził się doskonale ostrymi i perfekcyjnymi zdjęciami cyfrowymi. Odnajdą się w niej także osoby, pragnące aktywnie uczestniczyć w każdym etapie tworzenia obrazu.
 
W czasie każdego ze spotkań skupiamy się wyłącznie na opanowaniu metod pracy z wybraną techniką historyczną bez poświęcania czasu na sesje fotograficzne. Będziemy pracować w oparciu o negatywy przygotowane przez prowadzącego. Zapraszamy też do przyniesienia własnych klisz.

Kiedy: 23-25 października 2015r. / piątek w godz. 16:00-20:00; sobota i ndz. w godz. 10:00-16:00
Zapisy: Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy drogą telefoniczną pod nr tel. 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00). Decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w pierwszym warsztacie jest bezpłatny. 


Więcej informacji na temat warsztatów z Konradem Karolem Polleschem na www.warsztatykultury.pl