W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty fotografii miejskiej

Warsztaty fotografii miejskiej
Data rozpoczęcia 2020-10-11
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACK UMCS Chatka Żaka, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Akademickiej, Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Warsztaty

ACK UMCS Chatka Żaka, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Akademickiej, Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Lublinie w ramach Festiwalu "Przez świat. Spotkania z podróżą" zapraszają na Warsztaty fotografii miejskiej z Kingą Witkowską-Mirosław. 

Spotkanie pod Chatką Żaka. Spacer fotograficzny przeznaczony dla uczestników części teoretycznej warsztatów z soboty. 

bezpłatne wejściówki >>>

Fotografia miejska daje szerokie spektrum obserwacji otoczenia i utrwalania różnorodności w kadrze. Miasto to budynki i ludzie w koegzystencji. Tworzymy, użytkujemy i fotografujmy architekturę. Żyjemy w niej i obok niej, będąc tłem lub pierwszym planem fotograficznym. Miasto jako model fotograficzny jest zarazem dynamiczne i statyczne – w zależności od tego, na jakim aspekcie się skupimy. Podczas spotkania i warsztatów z fotografii miejskiej będziemy doświadczać różnorodnych kadrów będących odzwierciedleniem indywidualnej wrażliwości fotografującego zamrożonej w kadrze. Będziemy fotografować elementy miasta – całe budynki lub detale architektoniczne, próbując także przedstawić iluzję przestrzeni na płaszczyźnie.

Warsztaty poprowadzi Kinga Witkowska-Mirosław – fotograf, filozof kultury, miejski „przewodnik inspiracji”. Organizuje autorskie spacery, warsztaty fotograficzno-turystyczne oraz wystawy fotograficzne, m.in. „Element większej całości”, „Seniorzy z aparatem”, „Migawka lubelska I, II, III” – cykliczne, powarsztatowe wystawy wieńczące sezon turystyczny. Prowadzi również lubelską strefę pamiątek „Szczupak Lublin”, w której architekturę miasta wykorzystuje do tworzenia grafik zdobiących produkty pamiątkarskie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej