W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty klezmerskie: Lubliner szpil

Warsztaty klezmerskie: Lubliner szpil
Data rozpoczęcia 2021-08-07
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Warsztaty

Wydarzenie jest częścią Lubliner Festival 
Zapisy od 26.07 pod adresem: , ilość miejsc ograniczona
Organizatorzy proszą o przyjście z własnymi instrumentami i pulpitami. 

Warsztaty muzyki klezmerskiej, prowadzone przez doświadczonych muzyków z zespołu BUM BUM ORKeSTAR, tworzących od lat w ramach tego nurtu. Zajęcia wprowadzą uczestników grających na różnych instrumentach na wszystkich poziomach zaawansowania w niezwykły świat melodii i rytmów muzyki klezmerskiej, mającej swoje początki w muzyce obrzędowej, która pod koniec XVIII w. na dobre weszła w nurt muzyki rozrywkowej.

Zadziwiające skale i niecodzienne techniki dadzą szansę skrzypkom, klarnecistom, kontrabasistom gitarzystom i każdemu innemu muzykowi (także amatorskiemu) na poszerzenie swoich umiejętności o zaskakujące rozwiązania kojarzone z najbardziej rozpoznawalnym nurtem muzyki żydowskiej – którego przedstawicielami są takie gwiazdy, jak krakowski zespół Kroke czy amerykański klarnecista David Krakauer.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej