W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Warsztaty literackie Michała Zawadki "Mądrość z natury"

Data rozpoczęcia 2014-04-28
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Filia nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Kleeberga 12a
Kategoria Spotkanie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty literackie Michała Zawadki "Mądrość z natury".

„Mądrość z Natury” to cykl bajek edukacyjnych o charakterze społecznym, opatrzonych mistrzowskimi nagraniami lektorskimi, pięknymi kompozycjami muzycznymi, unikatowymi ilustracjami, jak i stronami do kolorowania. Autor, Michał Zawadka, w swojej premierowej pozycji przedstawia młodemu odbiorcy najcenniejsze relacje z drugim człowiekiem i naturą, opierając się na mądrości wypracowanej przez miliony lat przez przyrodę. Za pośrednictwem jej piękna, przedstawionego w zabawny, miły sposób autor prezentuje w swoich wierszach ponad 460 faktów z encyklopedycznej wiedzy, opisując świat zwierząt małych i dużych, znanych i lubianych. Morały bajek uczą przyjaźni, szacunku, umiaru, tolerancji, troski, roztropności, umiejętności dostrzegania i miłości do otaczającego nas świata. „Mądrość z Natury” to zarazem swoistego rodzaju manifest ochrony zwierząt, mający na celu kreować w młodym człowieku podświadome dbanie o piękno natury, aby w przyszłych latach nasza planeta miała szansę dzielić się swoją mądrością z natępnymi pokoleniami.

W nagraniach bajek udział wzięli: Piotr Adamczyk, Krystyna Czubówna, Karolina Gruszka, Joanna Jabłczyńska, Robert Janowski, Cezary Pazura, Maciej Stuhr. Do „Mądrości z Natury” dołączyła także szanowana i ceniona społecznie na całym świecie organizacja UNICEF. Z każdego sprzedanego egzemplarza 1 PLN zostaje przekazany na cele organizacji. Publikacja spotkała się z bardzo szerokim zaangażowaniem i wsparciem mediów. „Mądrość z Natury” w unikatowy i zaskakujący sposób, jak na książkę, stała się obecna we wszystkich możliwych formach reklamy i komunikacji medialnej w Polsce.

Michał Zawadka – konferansjer, lektor, animator publiczności. Absolwent Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i Polonistyki na kierunku Słowo na Ekranie w Mowie i na Piśmie. Ze sceną teatralną związany od 1999 roku. Do dziś zagrał ponad tysiąc czterysta przedstawień w kraju i za granicą. Główne produkcje z jego udziałem to: „Fairy Queen”, „Dancing”, „Wozzeck”, „Władza”, „Dama Pikowa”, „Czerwony Kapturek”, „Opentaniec”, „Otello”, „Azzuro”, „Miss Sajgon”, „Piotruś Pan” i musical „Metro”. Zawodowo także artysta estradowy, telewizyjny i kaskader filmowy. Jego hobby to retoryka, sztuka słowa, możliwości i tajemnice umysłu oraz osiąganie złożonych celów.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne