W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty literackie "Wokół miejsca"

Warsztaty literackie "Wokół miejsca"
Data rozpoczęcia 2011-12-06
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Warsztaty

Miasto, dzielnica, mogą być pełne wyimaginowanych zagadek. Wyobraźnia pozwala na przemianę sposobu odbioru znanego miejsca. Uczestnicy warsztatów będą od samego początku brać czynny udział w pisaniu historii, posiądą umiejętności obserwacji i werbalizowania, budowania scenariusza oraz kreowania postaci.
Warsztaty literackie Wokół miejsca są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 11-15 lat. W ich trakcie skupimy naszą uwagę na fenomenie wyobraźni, łączeniu rzeczywistości i fantazji oraz dziecięcej zdolności konfabulowania. To próba wprowadzenia zajęcia alternatywnego. W trakcie ich trwania postaramy się zbudować fantastyczną historię tajemnic miejsca, w którym mieszkają uczestnicy.


Zapisy: DDK Węglin, Ul Judyma 2a, Lublin
tel.: 81 466 59 10,
e-mail: info@ddkweglin.pl
Ilość miejsc ograniczona!


Daniel Odija (ur. 1974) – prozaik, dziennikarz. Pisarz młodego pokolenia. Wielokrotnie nagradzany, m.in. dwukrotnie nominowany do nagrody Nike. Jego książki ukazały się w przekładzie na język francuski, niemiecki i ukraiński. Mieszka w Słupsku.

Bibliografia:
Ulica (Czarne, 2001)
Tartak (Czarne, 2003)
Szklana huta (Czarne / Prószyński i S-ka, 2005)
Niech to nie będzie sen (Wydawnictwo Literackie, 2008)
Kronika umarłych (WAB, 2010)