W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Warsztaty mozaiki
Data rozpoczęcia 2021-07-19
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teren zielony przy Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia 38 ul. Relaksowa 25
Organizator Fundacja Inside Out
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Cykl warsztatów: 19, 22 i 23 lipca (poniedziałek, czwartek, piątek) godz. 17.00-20.00

 

Podczas cyklu warsztatów będziemy wspólnie projektować i wykonywać mozaikę, która będzie zdobiła jedną ze ścian dzielnicy Sławin.

Na warsztatach dowiemy się czym jest mozaika. Poznamy specyfikę tej techniki i dowiemy się dlaczego tak dobrze nadaje się do stosowania w przestrzeniach publicznych. Poznamy przykłady mozaik towarzyszących budynkom użyteczności publicznej. Porozmawiamy o miejscu, w którym ma zawisnąć nasza mozaika. Będziemy wspominać, opowiadać, przywoływać ciekawe anegdoty, a wszystko po to, żeby wczuć się w przestrzeń, w której będziemy umieszczać nasze dzieło. Pierwszy dzień warsztatów to dzień, w którym będziemy się inspirować.

Materiał, kolor, forma, linie, plamy, faktura – z tym zmierzymy się podczas kolejnego spotkania. Będziemy wymyślać, dyskutować, zmieniać, komponować, kreślić, tworzyć, konsultować. Jednym słowem będziemy projektować mozaikę.

Następnie poświęcimy czas na pracę nad mozaiką. Będziemy łamać płytki, szlifować krawędzie i układać elementy. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć fragment, który stanie się częścią wspólnego dzieła. Wspólnie przykleimy mozaikę do ściany w przystani publicznej Sławinu, a na koniec zainteresowanych zapraszamy na fugowanie i odsłonięcie mozaiki.

Fundacja Inside Out

 

PROWADZĄCA: Paulina Garbiec - zajmuje się mozaiką artystyczną. Wprowadza sztukę w przestrzeń miasta. Zrealizowała kilkadziesiąt mozaik powstałych partycypacyjnie w przestrzeni publicznej. Współzałożycielka Społecznej Pracowni Mozaiki. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych z mozaiki artystycznej, sztuki w mieście i edukacji architektonicznej. Tropi mozaiki towarzyszące architekturze modernistycznej. Wspólnie z mężem prowadzi markę rzemieślniczą Pracownia Struktury.

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu Sztuka po drodze dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach programu Dzielnice Kultury.

Powiązane:

Fundacja Inside Out