W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty muzyczne: Hubert Pyrgies, Arkadiusz Bazak

Warsztaty muzyczne: Hubert Pyrgies, Arkadiusz Bazak
Data rozpoczęcia 2021-10-20
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Filia nr 32 MBP w Lublinie, ul. Szaserów 13-15
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Prowadzenie: 

Hubert Pyrgies - wokalista, beatboxer, kompozytor, autor tekstów, pedagog twórczości. Lider zespołu CHONABIBE. Członek i współzałożyciel lubelskiego trio beatboxowego Al-Fatnujah, ex członek Love Sen-C Music Soundsystem. Sceniczną działalność rozpoczął w 2003 roku. W 2004 razem z Al-Fatnujah wydał "10 Kilobeatz Mixtape", pierwszą polską płytę beatboxową. W 2009 reprezentował Polskę na Beatbox Battle World Championship w Berlinie. W latach 2008/2009 współtworzył klub Chonabibe! w Lublinie. W 2010 roku koordynował produkcję artystyczną "Chonabibe Mikstejp". W 2014 światło ujrzał debiutancki album zespołu CHONABIBE, gdzie Hubert Pyrgies odpowiadał za większość tekstów i kompozycji. W latach 2010 - 2013 studiował Psychopedagogikę Kreatywności w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 2011 roku prowadzi beatboxowe treningi twórczości wg. autorskiej metody "Muzyka bez instrumentów" z dziećmi i młodzieżą. W 2014 roku współtworzył projekt "Migamrap", w którym głucha młodzież tworzyła rap w języku migowym.

Arkadiusz Bazak - początkowo swoich sił próbował w małych formach teatralnych/pantomimicznych. Swoje pasje na poziomie zawodowym rozwijał kształcąc się w szkołach aktorskich, zakładając własny teatr - Teatr Deaf Poland i występując na wielu scenach w Polsce i za granicą, dla słyszących i Głuchych. Obecnie jest instruktorem teatru, pantomimy, tańca, prowadzi warsztaty indywidualne i grupowe, jest animatorem działań parateatralnych w Polskim Związku Głuchych we Wrocławiu.

Wydarzenie jest częścią projektu Zobacz mój głos. Festiwal Poezji Miganej. Edycja II

Zapisy do udziału w poszczególnych wydarzeniachotwiera się w nowej karcie   

Partnerzy:

  • Specjalny Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie
  • Migam.org

Patronat medialny:

  • Radio Lublin
  • TVP 3 Lublin
  • Dziennik Wschodni

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej