W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty plastyczne dla dzieci z Grażyną Dłużniewską

Warsztaty plastyczne dla dzieci z Grażyną Dłużniewską
Data rozpoczęcia 2013-03-22
Godzina rozpoczęcia 09:30
Kategoria Warsztaty

Filia nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaprasza na warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone przez Grażynę Dłużniewską znakomitą malarkę, ilustratorkę, scenografkę i poetkę.
Zajęcia zaplanowano w ramach programu "Wydawnicze Pory Roku - Zima z Ezopem" prezentującego publikacje i twórców związanych z wydawnictwem.

Grażyna Dłużniewska - urodzona w 1946r w Płońsku. Wodniczka. Malarka, ilustratorka, poetka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Zajmowała się ilustrowaniem książek dla dzieci i dorosłych, projektowaniem scenografii teatralnej, filmowej i telewizyjnej. Od połowy lat osiemdziesiątych przez kilkanaście lat prowadziła coroczne plenery malarskie dla dzieci i młodzieży na terenie Polski i Ukrainy.
Obecnie prowadzi multimedialne warsztaty plastyczne i ceramiczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Tworzy w zakresie malarstwa, grafiki i ceramiki i innych technik. Regularnie bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Jest autorką ilustracji m. in. do książek Macieja Wojtyszki "Tajemnica Szyfru Marabuta" i "Trzynaste pióro Eufemii". Uczestniczy w kolejnych edycjach Festiwalu Progressteron ( Agencja Autorska AUTOGRAF)