W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty promocji i dystrybucji muzyki niezależnej z Wojciechem Kucharczykiem - dzień drugi.

Warsztaty promocji i dystrybucji muzyki niezależnej z Wojciechem Kucharczykiem - dzień drugi.
Data rozpoczęcia 2014-10-29
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Warsztaty

Warsztaty: promocja i dystrybucja muzyki niezależnej

Prowadzenie: Wojciech Kucharczyk (Mik.Musik.!.)

28-29 października 2014
Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS, ul. ul. Radziszewskiego 16

28 października (wtorek) 18:00-20:00
29 października (środa) 18:00-20:00

Wstęp wolny.

Zapisy przyjmowane są mailowo na adres: info@kaisersoze.pl
Prosimy o wpisanie nazwy warsztatów w temacie maila.

Przedmiotem warsztatów będzie promocja i dystrybucja samodzielnie wydanej muzyki, zarówno na nośnikach materialnych jak i plików w internecie. W zakres warsztatów wejdą następujące zagadnienie: portale pośredniczące w sprzedaży plików, portale oferujące streaming, produkcja i dystrybucja materialnych nośników oraz promocja muzyki i artystów. Poruszone zostaną tematy budżetu, czasu, efektywności, grup docelowych, technik promocji, strategii medialnych, współpracy z promotorami, wykorzystywania synergii środowiska, kreowania wizerunku, ustawiania trendów i nakręcania hype’u bez jednoczesnego zapominania o tym, że muzyka jest najważniejsza!

Wojciech Kucharczyk
Wydawca, artysta, menedżer, muzyk, i designer. Działa aktywnie od wielu lat efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych rzeczy. Znany jest w Polsce i za granicą – koncertował od Moskwy, Mińska i Tel Avivu przez Paryż i Londyn, aż po Nowy Jork, Miami i Mexico City. Prace wystawiał w nie mniej egzotycznych miejscach, nawet w Betlejem. Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik.Musik.!. Jego zespoły i projekty to The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir. W 2013 roku otrzymał nagrodę w kategorii „Aktivista Roku” przyznaną przez magazyn Aktivist. Przłożył swą rękę do sukcesu m.in. RSS B0YS i Zamilskiej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej