W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Warsztaty: Słowo daję!
Data rozpoczęcia 2015-09-19
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Spotkanie

„Dzieci i ryby głosu nie mają”? Nieprawda! Rozpoczynamy nową odsłonę Cyklu „DZIECINADA” pod nazwą „Ważne sprawy przez zabawy”. Na pierwszym spotkaniu chcemy poprzez wspólną rozmowę, wymyślenie bajki i działania plastyczne pokazać najmłodszym, że mają prawo do wypowiedzi. Mogą mówić o swoich radościach i smutkach, sukcesach i porażkach. Ale czy to znaczy, że warto i można mówić wszystko co myślimy? Czy słowo może ranić? A może należy zrezygnować z wyrażania siebie i swojego zdania?
Pretekstem do spotkania będzie art. 13 Konwencji Praw Dziecka mówiący o prawie do swobodnej wypowiedzi przy równoczesnym poszanowaniu innych osób.

Spotkanie poprowadzi Adriana Kucmin – psycholog, trener umiejętności psychospołecznych oraz mediator sądowy. Absolwentka Liceum Plastycznego. Mama 5,5-letniej Bianki i 3-letniego Tymka. Pytana o hobby odpowiada, że uwielbia podpatrywać piękne wnętrza.

Warsztat dla Dzieci w wieku 5-9 lat i Rodziców.
Koszt udziału – 10 zł
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: u.kokoszka@ddkweglin.pl / 81 466 59 15

O Cyklu:
„Ważne sprawy przez zabawy” to nowa odsłona cyklu edukacyjnego „DZIECINADA”. Podczas kolejnych warsztatów najmłodsi poznają metody pokonywania trudności w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi, dowiedzą się jak być bezpiecznym w Internecie i na drodze, dlaczego trzeba się zdrowo odżywiać i po co są prawa dziecka. Te wszystkie trudne i zasadnicze sprawy małego człowieka, nie mniej ważne niż sprawy dorosłych, Dzieci poznają przez działania manualne i zabawę. Bo DDK „Węglin” traktuje Dzieci bardzo poważnie!
Kuratorką cyklu jest Urszula Kokoszka.
Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „DZIECINADA – Ważne sprawy przez zabawy” patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl oraz Portal Rodziców z Lublina tuDzieci.pl