W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty tańców Górali Bukowińskich (Czadeckich) oraz tańców Lubelszczyzny

Warsztaty tańców Górali Bukowińskich (Czadeckich) oraz tańców Lubelszczyzny
Data rozpoczęcia 2022-12-11
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16 | hol I piętro
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Celem warsztatów będzie nauka i opanowanie w stopniu podstawowym zasad obowiązujących w tańcach tradycyjnych (formy niesceniczne) Górali Bukowińskich i tańcach wirowych Lubelszczyzny oraz takich umiejętności jak: tańczenie w parze, tańczenie po kole, wirowanie w parze w układzie otwartym i zamkniętym.

W trakcie warsztatów pojawi się także duża liczba ćwiczeń rytmicznych, dzięki którym nasz taniec nabierze płynności, spontaniczności, żywiołowości i radości. Opanowanie tych kroków i zasad tanecznych pozwoli nam cieszyć się zabawą na coraz liczniejszych tradycyjnych potańcówkach organizowanych w całej Polsce, a wszystko to przy zachowaniu charakterystycznych cech stylu i manier wykonawczych.

Podczas dwudniowych warsztatów nauczymy się charakterystycznych dla Górali Bukowińskich tańców układowych, m.in. harkana, syrby, ciobana, anieli, kosy i polki glazyr.

Prócz nich poznamy najpopularniejsze tańce wirowe z Lubelszczyzny, takie jak: trójmiarowe oberki, a także „podróżniaki”, suwaki, walczyki oraz parzyste polki.

W warsztatach wykorzystane zostaną tradycyjne melodie z Lubelskiego oraz od Górali Bukowińskich.

Prowadzenie: Bogumiła i Piotr Zgorzelscy.

Wydarzenie jest częścią 32. Mikołajek Folkowych

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej