W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty w języku ukraińskim! "Ćwiczenia z wolności"

Warsztaty w języku ukraińskim! "Ćwiczenia z wolności"
Data rozpoczęcia 2020-05-30
Godzina rozpoczęcia 12:00
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Galeria Labirynt zaprasza na warsztaty w języku ukraińskim! "Ćwiczenia z wolności" to zajęcia dla dzieci, które będą odbywać się on-line na platformie ZOOM 30 maja o godzinie 12:00.

Podczas warsztatów dzieci przeniosą się w pobudzający zmysły świat pełen pachnących oraz mieniących się różnymi kolorami mas, które powstają na bazie produktów spożywczych i innych materiałów działających na zmysły.

Uczestnicy warsztatów, pozostając w swoich domach, wykorzystają zgromadzone zapasy i stworzą pływające obrazy. Inspiracją do działania będą wybrane dzieła sztuki współczesnej, o których będzie mowa na początku zajęć. Zapraszamy dzieci mówiące po ukraińsku w każdym wieku, nawet te już całkiem duże!


Warsztaty będą realizowane on-line w formie wideokonferencji na platformie Zoom.

Organizatorzy przyjmują zapisy drogą mailową na adres  lub przez wiadomość prywatną na fanpage’u Edu Labirynt (należy podać imię, nazwisko, wiek dziecka; w tytule e-maila wpisać datę oraz nazwę warsztatów). W mailu zwrotnym organizatorzy prześlą informację dotyczącą sposobu dołączenia do zajęć oraz link do spotkania.

Można się zapisywać w języku polskim i ukraińskim.

Jak należy się przygotować do warsztatów? Przede wszystkim trzeba zgromadzić wszystkie niezbędne produkty i narzędzia. Uwaga! Podczas zajęć można się nieźle pobrudzić, dlatego też trzeba odpowiednio zabezpieczyć powierzchnię stołu lub podłogi, na których dzieci będą pracować.

Potrzebne narzędzia:

  • gazety / folie / cerata do zabezpieczenia stołów
  • kilka łyżek kuchennych
  • kilka misek o różnych wielkościach lub talerzy do zupy
  • tacka kuchenna lub duża blacha (może być też duży talerz)
  • kilka szklanek lub kubków

Produkty spożywcze:

  • ok. 1 kg mąki ziemniaczanej
  • kilka kubków wody (może być z kranu)
  • barwniki spożywcze w proszku lub kolorowe przyprawy (kurkuma, papryka, cynamon), może być też sok z buraka, jagody, szpinak
  • aromaty spożywcze (opcjonalnie)
  • ziarna - różne, w zależności od tego co macie w domu: ryż, kasze, mak, soczewica

Link do wydarzenia na Facebooku >>>

Prowadzenie: Krystyna Mielnicka
Realizacja: Karol Jakóbczyk

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej