W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty: Workshop on stakeholders’ engagement in city making

Warsztaty: Workshop on stakeholders’ engagement in city making
Data rozpoczęcia 2022-09-24
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Muzeum Osiedli Mieszkaniowych, ul. Wileńska 21
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Warsztaty

Warsztat jest częścią konferencji „Cuture - City - Change”

Czy Osiedle Hansenów czeka dobra przyszłość? Jakie scenariusze widzą dla niego mieszkańcy, użytkownicy targu, lokalni przedsiębiorcy? Jakie potencjały dostrzegają miejscy włodarze i lubelscy spółdzielcy? W jaki sposób łączyć perspektywy akademików, praktyków, artystów, samorządowców i biznesu? O rewitalizacji osiedla było powiedziane tyle, że trudno ożywiać i wychwytywać ponownie sensy skoro mimo wielu zainteresowanych stron, osiedle starzeje się fizycznie i moralnie. Czy znaczy to, że zmiana nie jest możliwa? Jakiej zmiany Ty chcesz być częścią?

Prowadzenie: Omar Nagati, CLUSTER Cairo (EGY) | warsztat w j. angielskim, z ew. wsparciem językowym

„Cuture - City - Change” to podsumowanie wkładu Warsztatów Kultury w międzynarodowy projekt trans-making realizowany w latach 2017–2022 w ramach unijnego programu Horyzont 2020. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele organizacji partnerskich trans-making z Francji, Hiszpanii, Egiptu, Chile i Turcji oraz uczestnicy projektu z ramienia Warsztatów Kultury w Lublinie. W trakcie konferencji organizatorzy podzielą się wynikami badań realizowanych w trakcie wyjazdów badawczych oraz refleksjami na temat problemów dzisiejszych miast i wpływu kultury na ich rozwój. Uczestnicy będą dyskutować o tym, jak zmieniać nasze miasta, aby stały się lepszymi miejscami do życia oraz jaką rolę w tych zmianach może i powinna pełnić kultura. Przyjrzą się dobrym praktykom z różnych miejsc na świecie oraz podzielą się lubelskimi doświadczeniami na tym polu. Spróbują zdefiniować wyzwania, jakie stoją przed nami na drodze do rozwoju Lublina i pełnego wykorzystania jego potencjału.

W obecnej sytuacji nie może także zabraknąć odniesień do wojny w Ukrainie. Jednym z głównych założeń projektu trans-making jest szukanie metod wzmacniania procesów demokratyzacji Europy, a wojna w jej środku, w XXI wieku, pokazuje jak ważne jest pielęgnowanie podstawowych wartości demokratycznych i dbanie o zrównoważony rozwój całej Europy.

Dwudniowe wydarzenie składa się z części konferencyjnej (23 września – piątek ) oraz części warsztatowej (24 września – sobota), na którą obowiązują zapisy poprzez formularze dostępne na stronie warsztatykultury.plotwiera się w nowej karcie

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej