W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty z cyklu "Przestrzenie Sztuki: Dialog Przestrzeni - Przestrzeń Dialogu "

Warsztaty z cyklu "Przestrzenie Sztuki: Dialog Przestrzeni - Przestrzeń Dialogu "
Data rozpoczęcia 2009-09-12
Godzina rozpoczęcia 12:00
Godzina zakończenia 19:00
Kategoria Warsztaty

Zainaugurowany w 2009 roku, cykl warsztatów artystyczno-edukacyjnych "Przestrzenie sztuki: dialog przestrzeni -przestrzeń dialogu", organizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Lublinie i Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zaprasza do siódmego z kolei spotkania.
Warsztaty odbywać się będą przez dwa dni, a mianowicie w dniu 11 września w godz. 17.00-20.00 i w dniu 12 września w godz. 12.00-19.00 w sali Galerii Rybna 4 LTZSP przy ul. Rybna 4 na Starym Mieście w Lublinie.

Tym razem będzie to warsztat prowadzony przez Henryka Kusia p.t. "Celowość-przypadkowość-przestrzenność', którego istota zawiera się w słowach: "W sztuce rozumienie idei wydaje się obecnie ważniejsze aniżeli ich materializacja. Jeśli chcesz zrozumieć, jakie związki istnieją między ideą symetrii, widzeniem barwnym, funkcją przypadku oraz uzmysłowić sobie znaczenie trzeciego wymiaru w oryginalny sposób w budowie dzieła sztuki, a jednocześnie opanować to, co łączy matematykę i sztukę zapraszamy do uczestnictwa w warsztacie edukacyjno-artystycznym".

Zajęcia w ramach tego warsztatu obejmują: ćwiczenia pomagające intuicyjnie uchwycić ideę symetrii oraz zastosować ją w praktyce, działanie wprowadzające w teorię barw, oraz ugruntowujące rozumienie zjawiska kontrastów kolorystycznych. Są one praktycznymi zajęciami pomagającymi zrozumieć ideę rachunku prawdopodobieństwa, a także dają praktyczne uświadomienie zjawiska trzech wymiarów przestrzeni na przykładzie wielościanów foremnych.

Warsztat kończy się przygotowaniem prezentacji prac wykonanych przez uczestników, na którą składać się będą kompozycje barwne na papierze, dwuwymiarowe i przestrzenne.

Warsztaty poprowadzi Henryk Kuś, artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, zajmujący się teorią i historią fotografii oraz komunikacją wizualną. Ukończył studia w zakresie specjalizacji filozoficzno-społecznej Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej KUL oraz w zakresie filozofii sztuki (KUL). Stypendysta Ministra Kultury w 2002. Od roku 1980 twórczo zajmuje się krytyką i publicystyką na temat fotografii i sztuki.

Organizatorzy zapraszają uczniów szkolnych, młodzież licealną i studentów, nauczycieli i pedagogów oraz wszystkie zainteresowane osoby.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Przygotowane też zostały materiały plastyczne do wykonania prac. Z przebiegu warsztatów wykonana zostanie dokumentacja fotograficzna i wideo.

Dotychczas, w cyklu „Przestrzenie sztuki, dialog przestrzeni – przestrzeń dialogu” odbyły się następujące warsztaty:

1). 01 kwietnia 2009 – Janusz Bałdyga, „Miejsca znaczone - przestrzenie aktywne”
2). 15-16 maja - Adina Bar-On - „Zabawa w chowanego albo mroczny performance”
3). 15-16 maja - Maria Wrońska - „Tchnienie”
4). 15-16 maj - Tomasz Opania - „Pomiędzy Tobą - pomiędzy Mną”
5). 15-16 maj - Alicja Kupiec - „Energia przedmiotu”
6). 15-16 maj - Paweł Korbus - „Scream if You wann’a Faster, Scream if You wann’a Higher, Scream if You wann’a Deeper”
7). 11-12 września – Henryk Kuś, „Celowość-przypadkowość-przestrzenność”

kurator warsztatów: Jolanta Męderowicz
Zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Lublin – kandydata do tytułu Europejska Stolica Kultury 2016

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej