W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty: "Zbrodnia i kara – reportaż śledczy od kuchni"

Warsztaty: "Zbrodnia i kara – reportaż śledczy od kuchni"
Data rozpoczęcia 2018-03-21
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”, ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

„Bombonierka Życia” - „Zbrodnia i kara – reportaż śledczy od kuchni”
Prowadzenie – Izabella Wlazłowska

Ujawnianie afer, odkrywanie wieloletnich tajemnic, tropienie i ujawnianie oszustw – dobry kryminał zbudowany na fikcji literackiej czy literatura faktu, pełna realnego zagrożenia dla ujawniającego? Czym naprawdę jest reportaż śledczy? Izabella Wlazłowska – pisarka i wieloletnia dziennikarka opowie nam jak wygląda życie reportera śledczego. Skąd bierze tematy, jak dochodzi prawdy, jak pomaga w tym znajomość prawa, czy są sprawy, o których nie jest się w stanie zapomnieć, czy ujawnianie afer to wynik ambicji czy jednak imperatywu wewnętrznego, który nie daje spać spokojnie w sytuacji, w której krzywdzony jest człowiek.

Izabella Wlazłowska – urodziła się 12 czerwca 1944 roku w Skarżysku-Kamiennej. Wybierając kierunek studiów (Wydział Prawa UMCS w Lublinie) nie planowała kariery dziennikarskiej. Chciała zostać prokuratorem, by w efekcie poznawania prawa spolaryzować swoje zapatrywania w kierunku obrony człowieka, a więc adwokatury. Ale los zrządził, że została dziennikarzem. A pisanie reportaży interwencyjnych i sądowych utorowało jej drogę do tego, by zostać tzw. reporterem dochodzeniowo-śledczym. Jest zdobywczynią wielu nagród i wyróżnień w konkursach na reportaż. Dziennikarskie penetracje niejednokrotnie doprowadzały do ujawnienia bulwersujących afer, naprawienia prawnych pomyłek, urzędniczych błędów czy niekompetencji. Jej szczególne satysfakcje z pracy reportera to trzy rewizje nadzwyczajne po artykułach i uratowanie życia bohaterowi jednego z reportaży. Po 9-letniej przerwie w pracy dziennikarskiej (prowadziła własne wydawnictwo), w 2000 roku powróciła do pracy reportera śledczego. Rozpoczęła stałą współpracę z warszawskim tygodnikiem „Przegląd”, a w Lublinie z „Kurierem Lubelskim”, „Dziennikiem Wschodnim” oraz z telewizją: („Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz, TVN „Uwaga” i „Państwo w państwie” telewizji Polsat). W 2010 roku została przyjęta do Związku Literatów Polskich i już drugą kadencje jest członkiem zarządu Lubelskiego Oddziału7 ZLP pełniąc funkcję skarbnika.

o cyklu: Bombonierka Życia” została stworzona dla osób 50+ , które chciałyby w sposób twórczy i produktywny spędzić środowe przedpołudnia. Spotkania z gośćmi, warsztaty, dyskusje tematyczne, wymiana doświadczeń, wniosków, twórcze i kreatywne bycie razem w miłej atmosferze, przy kawie i herbacie – to wszystko czeka nas w ramach działalności Klubu.

Koordynatorka cyklu – Lidia Dzhmachyan
Zapisy, kontakt: lub pod nr telefonu: 81 466 59 18