W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Weekend z Florystyką
Data rozpoczęcia 2022-06-11
Data zakończenia 2022-06-12
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Płatny
Kategoria Wydarzenie

Czwarta  edycja Weekendu z Florystyką odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2022 roku, na placu Teatralnym przed gmachem CSK oraz wewnątrz budynku, na Poziomie +1 w Foyer Sali Operowej.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do zawodowców, jak i amatorów zainteresowanych technikami układania kwiatów i aranżacją przestrzeni. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to DRUGIE ŻYCIE ROŚLIN, odnoszące się do nurtu zero waste i upcyklingu. Główną atrakcją tegorocznego Weekendu z Florystyką będzie wystawa instalacji artystycznych opartych na materiale roślinnym, wykonanych przez słuchaczy i absolwentów kierunku florystyka Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych w Lublinie, studentów Architektury Krajobrazu KUL, a także pokazy Mistrzów Florystyki, w trakcie których na oczach widzów powstaną niezwykłe florystyczne aranżacje. Planowane są również warsztaty florystyczne dla amatorów działań kreatywnych oraz konkursy.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej