W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Weekendowy trip w Kamienicy Cudów #2

Weekendowy trip w Kamienicy Cudów #2
Data rozpoczęcia 2021-11-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Kamienica Cudów, ul. Krakowskie Przedmieście 59/6
Udział Płatny
Koszt udziału 20 zł
Kategoria Koncert

Przez dwa weekendowe dni będziemy mieli okazje usłyszeć dwóch katalońskich artystów w różnych konfiguracjach. Odwiedzi nas perkusista VASCO TRILLA oraz saksofonista LIBA VILLAVECCHIA. 

Sobota: 

  • 19.00 DUO - VASCO TRILLA, LIBA VILLAVECCHIA
  • 20.00 TRIO  - THE EMBERS
  • 21.00  QUARTET - CZUŁA OBSERWACJA feat. VASCO TRILLA, LIBA VILLAVECCHIA

Niedziela: 

  • 19.00 QUINTET | TOMASZ PIĄTEK – tenor sax, LIBA VILLAVECCHIA – alt sax, ANDRZEJ WASZCZUK – baritone sax, KRZYSZTOF REDAS – vibraphone, VASCO TRILLA – drums.
  • 20.00 SOLO | ASSEF SALLOOM
  • 21.00 TRIO | LIBA VILLAVECCHIA – alt sax, GRZEGORZ LESIAK guitar, VASCO TRILLA – drums.

 

Bilety: 20 zł/dzień. Ilość miejsc ograniczona, rezerwacje: + 48 53 444 2931
Program może ulec zmianie, podane godziny są orientacyjne.

ARTYŚCI:

LIBA VILLAVECCHIA to saksofonistka o długiej i ciekawej trajektorii: zaczynał w latach 70-tych na scenie rocka progresywnego w Barcelonie. Następnie spędził długi czas w Stanach Zjednoczonych, gdzie doskonalił swoją technikę gry na saksofonie (Joe Allard) i grał z wieloma muzykami z Ameryki Północnej w kilku projektach (George Russell, Mandala Octet, Jamill Jones, Jim Black, John Medeski itp.). Po powrocie do Barcelony współpracował z grupą Gringos, a później z kolektywem IBA, z Agustí Fernándezem i Joan Saurą, z którymi założył Trio Local. W latach 2001-2016 był nauczycielem improwizacji w ESMUC Music College w Barcelonie. Jego najnowszy projekt, z Vasco Trilla i Alexem Reviriego, nosi nazwę Liba Villavecchia Trio, a ich pierwszy album ZAIDÍN ukaże się w marcu 2022 nakładem prestiżowej wytwórni Clean Feed Records.

VASCO TRILLA to jeden z najbardziej aktywnych, wszechstronnych i kreatywnych perkusistów sceny barcelońskiej. Nagrał ponad 100 albumów, począwszy od wolnej improwizacji, jazz rocka po progresywny rock metal i muzykę ambient. Jest muzykiem z dużym doświadczeniem – większość jego kariery rozwinęła się na arenie międzynarodowej, zwłaszcza na scenie polskiej, holenderskiej i portugalskiej. Kluczowymi atrybutami jego sukcesu wydają się być trzy czynniki: wyobraźnia, międzygatunkowe doświadczenie w wykonywaniu muzyki oraz ciągłe poszukiwanie poszerzania granic instrumentu. W ostatnich latach stał się jednym z najsolidniejszych i najbardziej pożądanych głosów europejskiej sceny wolnej improwizacji.

Wydawał albumy w Clean Feed Records, Cuneiform Records, No Bussiness, Not Two,Astral Spirits, Klopotec,Fmr records, Fundacji Sluchaj, Multikulti, Creative Sources.... Grał m.in. z Jamaaladeenem Tacumą, Bobem Mosesem, Mikołajem Trzaską, Marsem Williamsem, Marshallem Allenem, Lotte Anker, Martinem Kuchenem, Susaną Santos Silvą, Kają Draksler, Jasperem Stadhoudersem, Ernstem Glerumem, Rodrigo Amado Peterem Evansem.

THE EMBERS (indie rock / indie folk) to zespół założony przez wyjątkowego artystę, który przybył do Polski z Australii. Isaac Trounce, bo o nim mowa, jest 23-letnim singer-songwriterem, który w wieku 18 lat postanowił opuścić swój rodzinny kraj i podróżować po świecie z zamiarem grania muzyki. Australijczyk ma na swoim koncie dużo doświadczenia w graniu na ulicach i w pubach w całej Europie (m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Polska). Obecnie The Embers tworzą:

  • Isaac Trounce (Australia) - wokal/gitara akustyczna
  • Artur Kopciowski (Polska) - gitara elektryczna/gitara basowa
  • Yura Er (Ukraina) – perkusja

ASSEF SALLOOM, 45 lat, Polak/Syryjczyk. Wykładowca akademicki na Politechnice i KUL. Właściciel Małego Kopernika, Centrum Kultury Arabskiej w Lublinie oraz Opened Center w Garbowie. Do Polski przyjechał 9 lat temu po wybuchu wojny w Syrii. W Polsce ukończył studia magisterskie oraz doktoranckie. Na co dzień zajmuje się pracą dydaktyczną, natomiast nieustannie od 20 lat gra na orientalnej lutni oud.

CZUŁA OBSERWACJA - Agu i Dankton, rezydenci i gospodarze Kamienicy Cudów.

Pozostali artyści biorący udział w wydarzeniu: Tomasz Piątek, Krzysztof Redas, Grzegorz Lesiak, Andrzej Waszczuk, związani z zespołem TATVAMASI.