W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Wehikuł czasu” – warsztaty w ramach Cyklu „Dzieciniada – Ważne sprawy przez zabawy”

„Wehikuł czasu” – warsztaty w ramach Cyklu „Dzieciniada – Ważne sprawy przez zabawy”
Data rozpoczęcia 2015-10-10
Godzina rozpoczęcia 12:00
Data zakończenia 2015-10-10
Godzina zakończenia 13:30
Miejsce ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Kontakt u.kokoszka@ddkweglin.pl / 81 466 59 15
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Akcja

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, za siedmioma rzekami mieszkała nasza praprababcia i prapradziadek. A nazywali się… Właśnie! Jak oni się nazywali?

Zapraszamy na warsztat genealogiczny, który odbędzie się w ramach Cyklu „DZIECINADA – Ważne sprawy przez zabawy”. Tym razem wsiądziemy w wehikuł czasu! Poznamy metody i sposoby poszukiwania naszych przodków! Zgłębimy tajniki tworzenia drzewa genealogicznego – od szukania informacji, przez ich gromadzenie, po zapis graficzny.

Poznaj przeszłość i odkryj w sobie pasję genealoga!

Spotkanie poprowadzi Dariusz Wolanin – genealog - amator, członek Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego. Od 20 lat poszukuje swoich przodków w zaciszach archiwów i na zakurzonych strychach parafialnych kancelarii.

Warsztat dla Dzieci od lat 5 i ich Rodziców.

O Cyklu:
„Ważne sprawy przez zabawy” to nowa odsłona cyklu edukacyjnego „DZIECINADA”. Podczas kolejnych warsztatów najmłodsi poznają metody pokonywania trudności w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi, dowiedzą się jak być bezpiecznym w Internecie i na drodze, dlaczego trzeba się zdrowo odżywiać i po co są prawa dziecka. Te wszystkie trudne i zasadnicze sprawy małego człowieka, nie mniej ważne niż sprawy dorosłych, Dzieci poznają przez działania manualne i zabawę. Bo DDK „Węglin” traktuje Dzieci bardzo poważnie!

Kuratorką cyklu jest Urszula Kokoszka.

Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „DZIECINADA – Ważne sprawy przez zabawy” patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl oraz Portal Rodziców z Lublina tuDzieci.pl