W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż „Bułgarska grafika i książka artystyczna - graficzne transformacje II”

Wernisaż „Bułgarska grafika i książka artystyczna - graficzne transformacje II”
Data rozpoczęcia 2019-05-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Wydziału Artystycznego UMCS, ul. Zana 11
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Pierwsza międzynarodowa wystawa w Galerii Wydziału Artystycznego jest niezwykle interesującą prezentacją grafiki oraz książki artystycznej profesorów i studentów Narodowej Akademii Sztuki w Sofii oraz Departamentu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Sofijskiego. 

Na otwarciu wystawy w Lublinie obecne będą: PhD Chief Assistant Prof. Snezhina Biserova i Assoc. Prof. Anna Tzolovska z Uniwersytetu Sofijskiego oraz BA Nevena Nenova i MA Аleksandra Dimitrova z Narodowej Akademii Sztuki w Sofii. Artyści z Sofii poprowadzą wcześniej wykład i warsztaty graficzne siligrafii – godz. 9:40 w auli 103 oraz 10.20 w Sali 31 w budynku Instytutu Sztuk Pięknych.

Wystawa jest rezultatem wizyty dr hab. Alicjii Snoch-Pawłowskiej z grupą 6 studentów UMCS w Narodowej Akademii Sztuki oraz w Departamencie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu w Sofii w grudniu 2018 roku, podczas której artyści z Sofii otrzymali zaproszenie do prezentacji swojego projektu Graficzne Transformacje II w nowej Galerii Wydziału Artystycznego UMCS. Wyjazd odbył się w ramach grantu MNiSW "Najlepsi z Najlepszych! 3.0".

Na wystawie w Lublinie będą zaprezentowane prace: Anna Tzolovska, Buyan Filchev, Krasimira Drenska, Laura Dymitrowa, Regina Dalkalacheva, Snezhina Biserova, Tzveta Petrova, Ventzislava Stoyanova, Violeta Apostolova oraz doktoranci i studenci: Аleksandra Dimitrova, Bozhena Sersfimova, Desislaava Mitova, Ekaterina Traykova, Elena Zhekova, Kalina Milanova, Mariya Bonkova, Nevena Nenova. Kuratorem projektu i wystawy jest Prof. Snezhina Biserova.