W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż, którego nie było

Wernisaż, którego nie było
Data rozpoczęcia 2019-03-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Galeria Labirynt zaprasza na Wernisaż, którego nie było. Odbędzie się on w piątek, 1.03, o godz. 19.00. Wydarzenie obejmować będzie oprowadzanie po wystawie 11/944 oraz projekcję filmów: Józefa Robakowskiego Z mojego okna i Łukasza Rondudy Serce Miłości z muzyką Wojciecha Bąkowskiego.

Wernisaż rozpocznie się od zwiedzania wystawy 11/944. O prezentowanych eksponatach opowiedzą kuratorki Galerii Labirynt. Wystawa prezentuje 11 wybranych prac zarówno klasyków sztuki polskiej, przedstawicieli sztuki po 1989 roku, jak i artystów młodego pokolenia. Próba zestawienia ich ze sobą ma na celu pokazanie wybranych wątków pojawiających się w zbiorach. Ekspozycja obejmuje prace artystów z Polski, w tym twórców związanych z Lublinem, oraz dzieła artystów reprezentujących główne obszary geograficzne istotne dla Galerii Labirynt – Azję, Izrael i Ukrainę. Na wystawie będzie można zobaczyć przekrój mediów kluczowych w programie galerii, jak i w kolekcji, czyli: obiekty, fotografie, wideo, prace konceptualne i kontekstualne.

Po oprowadzaniu zaplanowane są projekcie filmów: Józefa Robakowskiego Z mojego okna oraz Łukasza Rondudy Serce Miłości.