W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż: Twarzą w twarz | wystawa rysunków Katarzyny M. Rymarz

Wernisaż: Twarzą w twarz | wystawa rysunków Katarzyny M. Rymarz
Data rozpoczęcia 2015-10-05
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia nr 37 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie ul. Bazylianówka 85
Organizator MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie
Kontakt tel: 81 742-12-87, e-mail: filia37@mbp.lublin.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wnikliwa obserwacja aktywności użytkowników serwisów społecznościowych stała się dla artystki punktem wyjścia do wykonania rysunków, które dotyczą szeroko rozumianego komunikowania się. Muzyka, towarzysząca każdemu rysunkowi, doskonale dopełnia przekaz i pozwala na kontemplację prac w skupieniu.

Katarzyna M. Rymarz zajmuje się głównie fotografią cyfrową z uwzględnieniem jej korzeni w tradycyjnej fotografii analogowej, ponieważ na styku tych dwu estetyk kształtuje się nowa jakość. Tworzy obiekty multimedialne, nie porzuca też malarstwa i rysunku, czego efektem jest ta wystawa. Ukończyła Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Uczestniczka zbiorowych wystaw międzynarodowych i autorka kilku wystaw indywidualnych.

Alejandro Magaña Aviña jest kompozytorem i basistą w zespole Les Peatonés oraz swing-bluesowej grupie El Ensamble Azul. Ukończył naukę o komunikowaniu w ITESO Tlaquepaque, Jalisco w Meksyku. Kompozycji uczył się między innymi od Enrique’a Nery
i Manuela Rocha Iturbide. Uczestniczy w wielu różnych projektach muzycznych a także filmowych. Twórca pejzaży dźwiękowych. Obecnie pracuje wraz z zespołem El Ensamble Azul nad nową płytą zatytułowaną „Walz para un otoño”.

Wernisaż: 5 października 2015, godz. 17.00
Wystawa czynna do 30 października: w poniedziałki, środy i piątki od 10.00 do 18.00, we wtorki i czwartki od 10.00 do 16.00, wstęp bezpłatny